SlideWood design zastřešení

Reklama

Radiátor na přání není už jen sen!

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

25.07.2011

Jistě znáte z vlastní zkušenosti, že zboží je kolem nás mnoho a v různé kvalitě. Když však začnete něco konkrétního hledat, dá Vám to velkou práci, pokud to vůbec seženete. Nemluvě o finanční náročnosti. Je běžné koupit oděvy na přání, modní doplňky, obuv, nábytek, ale co třeba radiátory?

A tak nás napadlo: „Koupíte u nás za rozumné peníze kvalitní radiátor na míru?“

Zadání je jednoduché: žebříkový radiátor výšky 180 – 200 cm do podkrovní koupelny (mírně skosený) ve světle fialové barvě k již vybraným kachlíkům. Zdánlivě jednoduché zadání……

Po dlouhém pátrání a mírném zoufalství jsme narazili na nabídku českého výrobce radiátorů společnost ISAN Radiátory s.r.o.. Dle našeho průzkumu, jediný výrobce, který je opravdu schopen nabídnout radiátor dle Vašeho přání. Nejen, že jsme si mohli vybrat ze široké nabídky kvalitních žebříkových radiátorů z řady Melody a zvolit si opravdu rozměr dle našich potřeb, ale zároveň si zvolit z téměř 30-ti barev dostupných ve standardní nabídce. Takže nejen bílá barva, kterou najdete všude, ale třeba i zlatá, chilli nebo led – světle modrá je k mání. Nemluvě o provedení radiátorů z chromu nebo nerez oceli v řadě Melody Exclusive. Ale naše požadovaná světle fialová v nabídce nebyla.

A jak se říká: „Líná huba, holé neštěstí.“, volali jsme do firmy samotné a sdělili jim, že bychom potřebovali barvu, kterou nemají v nabídce. K našemu velkému údivu jsme dostali jednoduchou, ale pro nás šokující odpověď. „Pošlete nám kachličku, náčrt s rozměry radiátoru, který potřebujete a vybraný typ radiátoru.“. Jediné na co jsem se zmohla bylo: “Jak to bude drahé a kdy bude radiátor vyroben.“. „Náš technik posoudí Vaše přání, aby Vám radiátor topil co nejlépe a nejpozději zítra se Vám ozve. Vyroben radiátor bude do 3 týdnů. Cena proti bílé verzi bude asi o 30 % dražší, ale vše Vám přesně sdělí náš technik zítra.“ Jen tak mimochodem se mne zeptala, zda potřebujeme jen radiátor do koupelny, že mají v nabídce i např. radiátory s natištěnou fotografií nebo vypáleným motivem, vše podle přání zákazníka.

Díky tomu jsme zjistili, že firma ISAN Radiátory nabízí i radiátory, na kterých můžete mít svůj oblíbený motiv (moře, hory, chalupu, děti nebo prostě krásnou fotku). Stačí poslat e-mailem soubor s fotkou nebo náčrtem s rozměry topení a výrobce Vás následně bude kontaktovat. Kdo má rád originální interiérové řešení, může zvolit technologii vypálení motivu laserem. Zde je však nutné si uvědomit, že jsou možnosti technologie výroby omezeny. Všechny motivy nelze takto vypálit.

Tato zkušenost nás vedla k důkladnému prostudování nabídky produktů na webu a zjistili jsme, že pod značkou ISAN najdete i řadu podlahových konvektorů nazvanou TERMO, EXACT nebo industriální radiátory řady SPIRAL, které připomínají staré časy. Nabídka je však potvrzením, že co je staré, nemusí být špatné. Ve spojení se zajímavým architektonickým řešením, mohou daný prostor pozvednout do jedinečného interiéru, kde se spojí funkčnost a zajímavý tvar. Nemluvě o jednoduché údržbě a čištění těchto radiátorů.

Nezmínit ještě řady topení nazvané TERMO ACTIV, TERMO DYNAMIC nebo TERMO PRACTIC, kde zákazník najde konvektory, by byl hřích. I zde je zachováno heslo: ISAN - Teplo, které má tvar. Obdobně jako u klasických radiátorů, vybereme si zde různé varianty mřížek a je zcela běžné, že nás rozměry nijak nelimitují. Nezbývá tedy jen dodat, že ISAN Vám může splnit Vaše sny, pokud sníte o radiátorech. Váš byt díky netradičním radiátorům může být ojedinělý a krásný.

Kontakt:

ISAN Radiátory s.r.o.
Poříčí 26
678 33 Blansko

Bezplatná linka: +420 800 900 505
www.isan.cz

- PR článek -
 

Článek byl zobrazen 17319 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

  • Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů

    Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých míst
  • Schody na zakázku od českého výrobce

    Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
  • Kvalitní nábytek české výroby

    Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.
  • Tepelná čerpadla Mach – Chameleon

    Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.
  • Domácí vodíková terapie ImunoH2!

    Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9

Další články na téma Voda, plyn a topení

Nenápadný luxus, to jsou nové radiátory KORATHERM!

Nenápadný luxus, to jsou nové radiátory KORATHERM!

Nová designová otopná tělesa řady KORATHERM spojila dva protiklady – krásu a efektivitu. Horizontálně nebo vertikálně orientované radiátory doladí jakoukoliv místnost vašeho domu a dodají jí potřebný šmrnc. Zbrusu nové linie přitáhnou váš pohled jako magnet a vysoký výkon naopak překvapí i ty největší skrblíky. Chcete získat něco praktického a jedinečného? Pořiďte si radiátor řady KORATHERM!

 
Topí nebo chladí – chytré radiátory Licon

Topí nebo chladí – chytré radiátory Licon

Při výstavbě domu či bytu nebo jejich rekonstrukci je výběr vhodného systému vytápění zcela zásadní. Najít takový systém, který nám zajistí dostatečnou tepelnou pohodu, sníží spotřebu energie a navíc je šetrný k životnímu prostředí, nemusí být vždy jednoduché. Takovéto moderní energeticky úsporné vytápění zajišťují právě nízkoteplotní otopné soustavy s účinnými konvektory Licon.

 
Konvektory, moderní způsob vytápění

Konvektory, moderní způsob vytápění

Ještě stále se trápíte s nevýkonnými starými radiátory? Hledáte způsob, jak vytopit váš dům, byt nebo kanceláře snadno, rychle a navíc za málo peněz? Řešení máte na dosah ruky. Na český trh ho přináší společnost Licon a jmenuje se konvektor. Konvektorové vytápění významně snižuje náklady na topení.

 
Quartzová topidla – úsporný způsob vytápění

Quartzová topidla – úsporný způsob vytápění

V zimních měsících si přejeme mít doma či na chalupě především příjemné teploučko. Zároveň však dbáme na to, abychom ušetřili za energii. Řešením může být revoluční quartzové topidlo, které představuje nový koncept vytápění na základě tzv. slunečního efektu a vyzařuje tak okamžité a přímé teplo.

 
Výměnou radiátoru je možné ušetřit za vytápění tísíce korun ročně

Výměnou radiátoru je možné ušetřit za vytápění tísíce korun ročně

Věděli jste, že zastaralá topná zařízení zvyšují náklady na spotřebu energie? Pokud chcete, aby vaše peníze, které za teplo dáváte, byly odteď vynakládány co nejefektivněji, vyměňte vaše staré radiátory za modernější a úspornější. Není to nijak složité, tento úkol s přehledem zvládnou i domácí kutilové. Stačí si nechat poradit, jaké zařízení je právě pro vás vhodné.

 
Zálohy a vyúčtování služeb v bytech – jaká je praxe a jaký je správný postup?

Zálohy a vyúčtování služeb v bytech – jaká je praxe a jaký je správný postup?

K základním povinnostem vlastníka bytové jednotky je finančně přispívat na úhradu nákladů, které jsou spojeny se správou celého domu, v němž se byt nachází i pozemku, na němž bytový dům stojí. Od 1. 1. 2014 jsou práva a povinnosti majitelů bytů upraveny v Novém občanském zákoníku, na vlastníky bytů tak mohou ve vyúčtování záloh čekat určitá „překvapení“.

 
Je libo radiátor se zrcadlem či bez něj?

Je libo radiátor se zrcadlem či bez něj?

Koupelna neznamená jen keramiku, obklady či baterie. Je také symbolem tepla. A proto je třeba pořídit do ní vhodný radiátor. Vybírat můžete například ze sortimentu společnosti HOPA CZ, která nyní představila hned 11 nových typů radiátorů. Firma vychází z celosvětových módních trendů, jež jedinečným způsobem vtiskuje do svých produktů. Na všechny radiátory společnost poskytuje osmiletou záruku a jsou k dostání již od 3 190 Kč.

 
Jak na teplou vodu - zvolit průtokový nebo zásobníkový ohřívač?

Jak na teplou vodu - zvolit průtokový nebo zásobníkový ohřívač?

Přípravu teplé vody můžete řešit různými způsoby. Nejjednodušeji použitím lokálního ohřívače, umístěného u každého odběrného místa, nebo použijete skupinový (tlakový) ohřívač vody sloužící pro více odběrných míst, což však zpravidla vyžaduje instalaci krátkého potrubí. Jinou, komplexní, variantou je použití výměníku napájeného připravenou teplou topnou vodou z kotle na tuhá paliva nebo ze systému se solárními kolektory eventuálně tepelným čerpadlem.

 

Zpět na předchozí stránku

Aircool Vytápění partner

Reklama

Náš tip

Zahradní traktor STIGA

Traktor STIGA 384. Obratný zahradní traktor STIGA za skvělou cenu 55 990 Kč.

 

ŠIKMÉ A OBLOUKOVÉ PLISÉ ROLETY

Plisé lze zhotovit i v atypických tvarech. Ve většině případů jej lze na rozdíl od atypických hliníkových žaluzií kompletně stahovat a vytahovat.

 

BEZÚDRŽBOVÝ PLASTOVÝ PLOT Z „TRAPLASTU“

Nemáte zatím žádnou zkušenost s plastovými plotovkami z materiálu Traplast™? Prohlédněte si plastovou plotovku ve vybrané barvě a zakončení hlavy! Objednejte si vzorek zdarma.

 

UMĚLÝ "ŽIVÝ" PLOT a ZÁSTĚNY

Umělé zelené stěny jsou skvělým řešení pro ty, kteří potřebují rychle a efektivně vytvořit optický nebo hlukový předěl od sousedů, rušné ulice nebo vytvořit zajímavý zahradní prvek.

 

MAMUT GLUE MULTI

Na MAMUT GLUE Multi je nejlepší jeho všestrannost. Lepí a tmelí totiž zároveň. A také díky tomu šetří váš čas i náklady.

 

KLECE A VOLIÉRY

Praktická a prostorná klec pro kuřata je výbornou volbou, pokud hledáte venkovní ohrádku pro drobná zvířata, ve které budou v naprostém pohodlí. Je také vhodná pro větší ptactvo jako voliéra.

 

Olivová servírovací prkénka

Servírovací kuchyňská prkénka z olivového dřeva. Široký výběr prkének s  nádhernou kresbou dřeva. Ruční výroba z dílny italského řemeslníka. 

 

Reklama

Reklama

Firmy z oboru

KVALITNÍ TEPELNÁ ČERPADLA MACH

Chcete tepelné čerpadlo, které Vás nezklame dlouhá léta? Kontaktujte nás! Navrhneme, vyrobíme, nainstalujeme a postaráme se o Vás, již od roku 1996.

REVEL od 1994 - TOPNÉ SYSTÉMY na klíč

Projektová dokumentace, cenová nabídka, podlahové topení/chlazení, příprava teplé vody, TEPELNÉ ČERPADLO vzduch-voda. Komplexní i dílčí řešení.

KORADO - český výrobce radiátorů

Otopná tělesa pro vás vyrábíme už více než 50 let. V našem portfoliu najdete nejen radiátory RADIK ale i koupelnové žebříky, designová tělesa, konvektory a rekuperace.

Nejčtenější z této rubriky

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Posezení u zahradního krbu je aktuální již v tomto období. My vám přinášíme podrobný návod na jeho stavbu na základě zkušenosti našeho čtenáře.

 

Teplo chytře

Teplo chytře

Ekonomické stavby jako první z velkých stavitelů zavedly masivní podporu vytápění pomocí tepelných čerpadel. Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali generálního ředitele společnosti pana Davida Mencla a manažera projektu pana Martina Protivy.

 

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Ohniště je oblíbenou součástí venkovního sezení. Kdo negriluje nebo alespoň neopéká párky, jako kdyby vůbec nebyl. Mít zahradu bez ohniště je obrovská škoda, zejména pro domácí kutily, kteří si jej hravě sestaví i sami. A ti méně zruční si můžou vybrat z široké nabídky ohnišť v obchodech.

 

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Podlahové vytápění řadíme jednoznačně ke komfortním typům vytápění bytů a domů. Má mnohé výhody, mezi nimiž je i úspora energií, a to je v dnešní době prioritní. Z hlediska rozložení otopných těles v místnostech a rozložení teploty vzduchu v interiéru má právě podlahové topení nejlepší možnosti. Podlahové vytápění řadíme mezi velkoplošné sálavé typy vytápění.

 

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 

Malá domácí větrná elektrárna

Malá domácí větrná elektrárna

O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví (ale už mnohem méně se v tomto směru dělá). Mají mnoho zarytých příznivců i neméně zarytých odpůrců. Totéž se týká i větrných elektráren. My se teď však nebudeme zabývat velkými větrnými elektrárnami, ale pouze těmi malými pro domácí použití.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Chceme-li mít teplou vodu k dispozici okamžitě a v dostatečném množství, musíme si správně vybrat způsob, kterým ji budeme ohřívat. Efektivní a bezproblémový ohřev vody zajistí elektrické bojlery, které v současnosti patří mezi vůbec nejžádanější metody ohřevu vody. Dnes již existují i inteligentní bojlery, které si vaši spotřebu vody pamatují a šetří vám peníze.

 

Další z této rubriky

Konvektory se sálavou složkou – Novinka 2010

Konvektory se sálavou složkou – Novinka 2010

Společnost MINIB, s.r.o., se již od roku 1999 zabývá výrobou a vývojem podlahových, nástěnných, samostojných a speciálních otopných a dochlazovacích konvektorů. Jsou to speciální tělesa, u nichž je teplo či chlad převáděn do vytápěné či dochlazované místnosti prouděním - konvekcí.

 

Fotovoltaické systémy

Fotovoltaické systémy

Solární systémy mezi ekologické zdroje energie již pronikly a uplatnění při stavbách budov nachází stále častěji. Využívají se k vytápění i ohřevu vody, ale trochu stranou zůstává jiný fenomén – vlastní výroba elektřiny ze světla pomocí fotovoltaických systémů.

 

Zálohy a vyúčtování služeb v bytech – jaká je praxe a jaký je správný postup?

Zálohy a vyúčtování služeb v bytech – jaká je praxe a jaký je správný postup?

K základním povinnostem vlastníka bytové jednotky je finančně přispívat na úhradu nákladů, které jsou spojeny se správou celého domu, v němž se byt nachází i pozemku, na němž bytový dům stojí. Od 1. 1. 2014 jsou práva a povinnosti majitelů bytů upraveny v Novém občanském zákoníku, na vlastníky bytů tak mohou ve vyúčtování záloh čekat určitá „překvapení“.

 

Kamna HAAS+SOHN – revoluční řešení pro vaše bydlení

Kamna HAAS+SOHN – revoluční řešení pro vaše bydlení

Čas dlouhých zimních večerů je sice na míle vzdálen, ale přesto možná již teď přemýšlíte o pořízení nového zdroje vytápění. Zvláště v tomto proměnlivém počasí a výkyvech venkovních teplot je příjemné si přitopit. Společnost HAAS+SOHN Rukov si dovoluje Vám nabídnout, jak spojit příjemné s užitečným.

 

Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!

Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!

Rostoucí ceny nemovitostí nutí stále ve větší míře využívat cenově dostupnější, ale o to obtížněji využitelné prostory suterénů, sklepů a podobně. V současné době se nejen v centrech měst takto využívá podstatná část těchto prostor k bytovým i nebytovým účelům.

 

Jaké tepelné čerpadlo je pro váš dům nejvhodnější?

Jaké tepelné čerpadlo je pro váš dům nejvhodnější?

Vybrat pro dům správné tepelné čerpadlo není jednoduché. Pokud jste se touto otázkou již zabývali, víte, že každý dodavatel na to má jiný názor. Přinášíme několik základních rad, s jejichž pomocí si můžete sami snadno zjistit, které tepelné čerpadlo bude pro váš dům nejlepší volbou. Při výběru tepelného čerpadla je důležité si uvědomit, že cílem není „mít doma tepelné čerpadlo“ ale „mít nízké provozní náklady“ a podle toho správnou technologii vybírat.

 

Optimalizované solární pakety značky Buderus

Optimalizované solární pakety značky Buderus

V současné době všichni chceme snížit své platby za teplo a tak hledáme možné úspory energie. Jednou z možností, jak výrazně ušetřit, je zachycování sluneční energie. Tato energie dopadá neustále a zcela zdarma na naše střechy a je škoda ji nevyužít. V tomto Vám poradí firma Buderus

 

Vytápění klimatizací – je výhodné a pro koho je vhodné?

Vytápění klimatizací – je výhodné a pro koho je vhodné?

Klimatizaci v domě mámě většinou spojenou s chlazením interiérů během parných letních dnů. Klimatizační jednotku lze však využívat i během podzimu a zimy k vytápění. Jak to funguje a je to vůbec výhodné?

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.