Reklama

Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

24.05.2010

Rostoucí ceny nemovitostí nutí stále ve větší míře využívat cenově dostupnější, ale o to obtížněji využitelné prostory suterénů, sklepů a podobně. V současné době se nejen v centrech měst takto využívá podstatná část těchto prostor k bytovým i nebytovým účelům.

Hlavním neduhem těchto prostor je zvýšená vlhkost, nedostatečné osvětlení a zpravidla neřešené připojení na centrální vytápění. Náklady na rekonstrukci a sanaci tak dosahují vyšších částek a výsledek nemusí být vždy podle vašich představ. Vlhké zdivo, nepříjemný zápach, plíseň a snížená tepelná pohoda může potencionální nájemníky či majitele od provozování těchto prostor odradit.

Tato situace může mít velmi snadné řešení jediným zařízením – volbou správného topeného systému, který příjemně hřeje, má nízké provozní náklady a hlavně vysouší zdivo a zabraňuje vzniku plísní. Řeč je o sálalém vytápění infrapanely Wellina® rakouského výrobce společnosti Infrarot Heizsysteme GmbH distribuovaných pro ČR a SR specializovaným dovozcem společností USby s.r.o.

Sálavé topení je teplo, které všichni známe

Sálavé vytápění Wellina funguje na jednom z nejstarších prověřených způsobů vytápění – sálání.

 
Obr. 1 - infračervené vytápění                Obr. 2 - Konvekční vytápění

Princip vytápění je tedy obdobný jako u kachlových kamen, kdy primárně dochází k ohřátí všech povrchů v místnosti a od nich k sekundárnímu ohřevu vzduchu. Sálavé infrapanely tak rovnoměrně prohřívají celý prostor a je dosaženo optimální tepelné pohody s rozdílem teploty vzduchu mezi podlahou a stropem do 1 - 2 °C. Nedochází k víření prachových částic a díky vyšší teplotě povrchu stěn oproti vzduchu dochází k trvalému vysoušení zdiva a zabránění vzniku plísní. Infratopení Wellina je vhodné i pro alergiky!

Úspora nákladů na vytápění až 30-50%

Infratopení Wellina představuje v současné době jedno z nejúspornějších řešení vytápění s možnou úsporou až 50% nákladů na vytápění. Na výsledné úspoře se podílí celá řada faktorů:

- zlepšením tepelné pohody je možné místnosti vyhřívat na teplotu až o několik stupňů celsia nižší, aniž bychom pocítili ztrátu komfortu. Snížením teploty byť o 1–3 °C, může přinášet úspory 10–12 %,

- dokonalá regulace s možností přesného časování v průběhu dne samostatně pro každou místnost přispívá v roční úspoře nákladů na vytápění cca 10%,

- infrapanely Wellina spadají do kategorie se sníženou sazbou za elektrickou energii tzv. D45d kterou máte k dispozici 20 hodin denně i pro ostatní elektrospotřebiče. Výsledná úspora může činit na celkových nákladech provozu vytápěných prostor 30 – 40%,

- infrapanely nevyžadují žádné revize a servis. Náklady na pravidelné revize a servis plynových kotlů mohou dosahovat výše několika tisíc ročně a tvořit až 10% z ceny celkových nákladů na vytápění.

V porovnání s konvekčními způsoby vytápění tak infrapanely Wellina přinášejí hodně muziky za málo peněz, neboť náklady na pořízení jsou zpravidla nižší, než při pořízení běžných konvekčních řešení a výsledné úspory a výhody při jejich používání dále zkracují návratnost investice.

Pořizovací náklady se vrátí v úspoře během několika let

Instalace infratopení Wellina představuje minimální nebo žádné stavební úpravy. Infrapanely Wellina se montují obdobně jako přímotopné konvektory, pouze s nižším příkonem a na jiné pozice.   Využít můžeme elektromontážní krycí lišty nebo při rekonstrukci kompletní kabeláž zasekat do omítky. Na nižších nákladech na pořízení se zpravidla podílejí tyto faktory:

- odpadá nutnost budování například plynové přípojky - odpadá riziko úniku plynu,

- není třeba žádný odvod spalin,

- nízké příkony zpravidla nevyžadují navyšování hlavního jističe,

- odpadá finančně a časově náročné budování teplovodních rozvodů a instalace radiátorů pod okna,

- vysoušení zdiva infrapanely snižuje náklady na použití sanačních omítek nutných při konvekčním způsobu vytápění, odpadá nutnost budování odvětrávaných předstěn atp.

- v případě rozšíření vytápěných prostor se navyšují pouze přívodní jističe, infrapanely jsou modulární řešení,

- náklady na pořízení jsou jednorázovou investicí na budoucích několik desítek let! Vzhledem k absenci mechanických součástek je riziko poruchy prakticky eliminováno a životnost infratopení tak několikanásobně převyšuje životnost běžných způsobů vytápění s hořáky, čerpadly, vícecestnými ventily atp.

Pořízení infratopení se tak omezuje pouze na nákup infrapanelů, několika termostatů a zapojení zvládnete buď svépomocí (nutná revize revizním technikem!) anebo ji provede kterákoliv elektromontážní firma. Čas instalace kompletního řešení vytápění včetně regulací se pohybuje pro běžné prostory do 100m2 kolem 2 – 3 dní. V porovnání s náklady a nutným časem instalace většiny topných systémů infrapanely Wellina představují pouze zlomek těchto hodnot a zvyšují efektivitu vložené investice.

Umístění panelů

Pro optimální vytápění celé místnosti a dosažení minimálních provozních nákladů je třeba dodržet základní principy umístění infrapanelů v místnosti.

Infrapanely sálají do prostoru přímo dopředu a ohřívají veškeré pevné předměty schopné akumulovat teplo stejně, jako slunce ohřívající skrze okna plochy na které dopadají tepelné paprsky. Infrapanely je doporučeno nezakrývat a umožnit volné sálání. Panely je vhodné umístit proti masivním zdem s nejvyšší akumulací tepla. Umístěním proti vzdálenější stěně se dosahuje primárního ohřátí větší plochy místnosti a dosažení vyšší účinnosti vytápění oproti umístění na strop. Umístěním na zeď a speciální konstrukci infrapanelů se vzduchovou mezerou mezi panelem a zdí je vytvořena mikrocirkulace vzduchu zaručující prohřátí celé místnosti bez víření prachu. Umístění na stropy místností se doporučuje pouze v určitých případech, kdy je požadavek pouze na zónový ohřev místnosti. Umístěním na strop se zpravidla zvyšují náklady na provoz a snižuje se tepelná pohoda. Infrapanely Wellina jsou konstrukčně řešeny universálně pro umístění jak na stropy tak i zdi, a vyškolení prodejci společnosti USby s.r.o. vždy doporučí nejoptimálnější pozici v místnosti. Zaručujeme tak dokonalé využití principů sálavého vytápění a minimalizaci nákladů na vytápění při dosažení příjemné tepelné pohody a to s ohledem na vaše požadavky a technické řešení místností.

Kvalita je důležitá, levné infrapanely se vám mohou prodražit

Infrapanely Wellina si dominantní pozici na trhu získaly svou moderní konstrukcí, použitými Hi-Tech materiály a patentovanými výrobními postupy. Speciální karbonové vlákno (1) uložené v akumulačním jádru (2) zajišťuje vysokou účinnost a prakticky nulové hodnoty elektrosmogu podložené certifikáty IGEF. Emailová ocel na povrchu infrapanelů (3) má vysoký podíl sálání a snadno se udržuje – nepodléhá stárnutí ani změně vzhledu. Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001, tím je zaručena kvalita exportovaná do více jak 30 zemí světa.

Specializovaný dovozce a prodejce společnost USby s.r.o. zajišťuje kompletní služby v oblasti poradenství, bezplatného zpracování cenových nabídek pro zákazníky i projektanty včetně zaměření aktuálního stavu technikem.


NEJŠIRŠÍ NABÍDKA PROVEDENÍ INFRAPANELŮ NA TRHU
Bílé, barevné, s motivem, skleněné bezrámové, zrcadlo, kulaté, samostatně stojící, koule, designový nábytek, výkonné infrazářiče a další...

Související článek:
Infratopení v dřevostavbě
Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení
Obrazy, které topí a šetří – infratopení Wellina
My topíme zrcadlem!

 
Kontakty:

Oficiální dovozce a prodejce infratopení Wellina pro ČR

Usby s.r.o.
Na svěcence 2494/2A
193 00 Praha 20 - Horní Počernice
www.usby.cz
info@usby.cz
Tel.: +420 608 366 737, +420 272 047 389

 

 
Obchodní zastoupení Praha, Příbram:
BV – TOP s.r.o., Letohradská 367/5, 170 00 Praha 7
www.bvtop.cz, E-mail: bvtop@usby.cz 
Tel.: +420 721 236 158, +420 233 374 437

Obchodní zastoupení Beroun, Brno:
Jiří Gottwald, Za Litavou 1013, 267 51 - Zdice
www.jirigottwald.cz, E-mail: jirigottwald@usby.cz
Tel.: +420 731 406 014

Obchodní zastoupení Karlovy Vary:
Karel Polomis, T.G.Masaryka 113/61, 357 33 Loket
E-mail: polomis@usby.cz
Tel.: +420 603 152 582  

Obchodní zastoupení Chrudim, Pardubice:
Stanislav Tichý, Slatiňany - Škrovád 115
E-mail: tichy@usby.cz, Tel.: +420 777 805 675

Obchodní zastoupení České Budějovice:
Ekooheň s.r.o., Na sadech 21, 370 01 České Budějovice
Tel.: +420 736 623 456, E-mail: rychnavsky@usby.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 20463 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

 • Zelené a mechové stěny FLORUM pro každého

  Skvělou a moderní dekoraci si můžete jednoduše a za rozumné peníze vytvořit sami. K dispozici více než 50 vzorů. S instalací poradíme.
 • RENOVADESK - designové povrchy z pryskyřice

  Pracovní deska v kuchyni dosloužila a nechce se vám kupovat novou? A co jídelní stůl? Povrch desky už také není nic moc? A co psací stůl v pracovně nebo v dětském pokoji? Vytvořte si nový designový povrch z pryskyřice RENOVADESK na pracovní desku.
 • Moderní rodinné domy ze zateplených tvárnic Durisol

  Zateplené tvárnice DURISOL mají řadu předností. Domy stavěné z tohoto systému jsou navíc moderní, promyšlené do posledního detailu a krásné. Prohlédněte si náš katalog RD!
 • Vertikální žaluzie FOA

  Toužíte po elegantním a praktickém zastínění okna doma nebo v kanceláři? Jednoduše vyměříte, objednáte a namontujete. Vertikální žaluzie nyní se slevou až 43 %.
 • Tepelná čerpadla Mach – Chameleon

  Vysoce výkonná česká tepelná čerpadla Mach Chameleon. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s dlouholetou tradicí. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.
 • TERRAN – barevný svět střech

  Když se dokonalá směs barev a tvarů smíchá s téměř staletými výrobními zkušenostmi a technologiemi, vznikne nadčasový a moderní střešní systém. Naše společnost, která působí na trhu už několik generací, se vyznačuje neustálou snahou o inovaci a rozvoj našich služeb.

Další články na téma Voda, plyn a topení

Jak často je potřeba ověřovat vodoměr?

Jak často je potřeba ověřovat vodoměr?

Zákon nařizuje periodické ověřování vodoměrů, což mnozí provozovatelé někdy dosti podceňují. Na ověřovací lhůty je však třeba dávat dobrý pozor, protože domácnosti s neověřeným vodoměrem nemají povinnost platit faktury. Majitelé nájemních domů by si tak ve vlastním zájmu měli tyto lhůty hlídat.

 
Tepelná pohoda a pěkný design

Tepelná pohoda a pěkný design

Otopné konvektorové systémy Licon představují nadčasový a velmi efektivní způsob vytápění místností. Je to dáno jejich excelentními užitnými vlastnostmi a možnostmi elegantně skloubit funkčnost a design.

 
Moderní a úsporné vytápění konvektory MINIB

Moderní a úsporné vytápění konvektory MINIB

Společnost MINIB, s.r.o., se již od roku 1999 zabývá výrobou a vývojem podlahových, nástěnných, samostojných a speciálních otopných a dochlazovacích konvektorů. Jsou to speciální tělesa, u nichž je teplo či chlad převáděn do vytápěné či dochlazované místnosti prouděním - konvekcí.

 
PEDOTHERM - mokrý i suchý systém podlahového vytápění

PEDOTHERM - mokrý i suchý systém podlahového vytápění

Firma PEDOTHERM montuje v ČR podlahové vytápění již více než 20 let. Za tuto dobu realizovala stovky zakázek po celé republice a podlahové vytápění značky PEDOTHERM se stalo ve své třídě pojmem. Tajemství úspěchu firmy spočívá v jednoznačné orientaci na zákazníka a schopnosti uspokojit i ty nejnáročnější požadavky jak z hlediska komplexnosti dodávky, tak samozřejmě kvality a preciznosti provedení.

 
Quartzová topidla – úsporný způsob vytápění

Quartzová topidla – úsporný způsob vytápění

V zimních měsících si přejeme mít doma či na chalupě především příjemné teploučko. Zároveň však dbáme na to, abychom ušetřili za energii. Řešením může být revoluční quartzové topidlo, které představuje nový koncept vytápění na základě tzv. slunečního efektu a vyzařuje tak okamžité a přímé teplo.

 
Moderní vytápění pro váš dům

Moderní vytápění pro váš dům

Doba je ve znamení růstu cen energií, čehož využívají výrobci kotlů, tepelných čerpadel a kolektorů k úplným „závodům“ v úsporách. Stavebník, který chce ekologicky a ekonomicky topit, se však již nikde nedozví, že žádný z těchto výrobků nefunguje sám o sobě. Naopak musí být vhodně začleněn do celého topení. Jen tak lze plně využít jejich vlastnosti.

 
Levné topení se stabilizátory komínového tahu

Levné topení se stabilizátory komínového tahu

Při topení pevnými palivy můžeme ovlivnit druh paliva a typ topného zařízení. Náš vliv na objem vzduchu, jenž se zúčastní spalování, je však velmi malý. Moderní topidla totiž potřebují pro svůj správný provoz přesný objem vzduchu neboli tah určený výrobcem. Úspory topení, kterých dosahujeme s využitím stabilizátorů komínového tahu, se pohybují u pevných paliv kolem 30% a při topení plynem přibližně 15%.

 
Energeticky úsporné systémy od KKH Brno

Energeticky úsporné systémy od KKH Brno

Společnost KKH Brno, spol. s r. o. se prosazuje jako inovátor a dodavatel produktů v oblasti kondenzační techniky, obnovitelných zdrojů a komplexního řešení tepelné a klimatizační techniky. Na český trh dodává také zařízení pro přípravu teplé vody a zásobníky vody.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

MADLA NA ZÁBRADLÍ PRO PANELOVÉ DOMY

Výměna starého bakelitového madla za PVC madla v mnoha barevných odstínech, luxusnější a útulnější dřevěná madla či odolná plastová madla. Máme řešení téměř pro každého, nabízíme odborné poradenství, zaměření i profesionální montáž.

 

Multifunkční kuchyňský robot SOGO

Multifunkční kuchyňský robot SOGO SS-14565 je skvělý pomocník do kuchyně. Zastane práci mnoha klasickým domácích spotřebičů v jednom - mixér, strouhač, sekáček, mlýnem na maso, parní hrnec, polévkovar, šlehač či hnětač těsta. To a mnoho dalšího vám kuchyňský robot SOGO obstará.

 

Malování podle čísel se ZUTY

I takový skladník ve šroubárně si může namalovat originální obraz. Pořiďte si předlohu obrázku podle čísel na zuty.cz

 

Nepropustné chrániče matrací

Chránič matrace výrazně prodlouží životnost Vaší matrace. Vybírat můžete z různých povrchových materiálů: klasické froté, 100% bavlna nebo moderní molton či tencel.

 

SEDACÍ VAK KOSTKA MINI

Sedací kostka je zajímavá nabídka do současných moderních interiérů, kde chybí elegantní a praktické doplňky. Kostky můžou být alternativou klasických sedacích vaků, vždyť na mejdan mnohokrát přijde více osob než bylo pozváno. Pro Vaše děti vznikne zábava při stavění hradů, domečků a pyramid.

 

MINERÁLNÍ FOUKANÁ IZOLACE ABD IZOSPOL

Foukaná minerální vata IZOSPOL Granulát používaná pro tepelnou a zvukovou izolaci je za nejlepší cenu. Izolace foukanou minerální vatou je rychlá a dokonale pokryje celý izolovaný prostor. Vše bez nepořádku v domě.

 

Reklama

Firmy z oboru

ROMOTOP - výrobce krbových kamen

Proč ROMOTOP? Firma patří mezi evropské lídry výrobců krbových kamen, krbů a krbových vložek. Připojte se do naší velké rodiny, která čítá téměř milion spokojených zákazníků po celém světě.

KORADO - český výrobce radiátorů

Otopná tělesa pro vás vyrábíme už více než 50 let. V našem portfoliu najdete nejen radiátory RADIK ale i koupelnové žebříky, designová tělesa, konvektory a rekuperace.

Topné folie MAXECO 3. generace

Topný systém MAXECO - moderní, zdravý a úsporný zdroj tepla. Má široké využití pro rodinné domy, průmyslové a hospodářské stavby, nevyjímaje terária, voliéry.

Nejčtenější z této rubriky

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Posezení u zahradního krbu je aktuální již v tomto období. My vám přinášíme podrobný návod na jeho stavbu na základě zkušenosti našeho čtenáře.

 

Teplo chytře

Teplo chytře

Ekonomické stavby jako první z velkých stavitelů zavedly masivní podporu vytápění pomocí tepelných čerpadel. Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali generálního ředitele společnosti pana Davida Mencla a manažera projektu pana Martina Protivy.

 

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Ohniště je oblíbenou součástí venkovního sezení. Kdo negriluje nebo alespoň neopéká párky, jako kdyby vůbec nebyl. Mít zahradu bez ohniště je obrovská škoda, zejména pro domácí kutily, kteří si jej hravě sestaví i sami. A ti méně zruční si můžou vybrat z široké nabídky ohnišť v obchodech.

 

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Podlahové vytápění řadíme jednoznačně ke komfortním typům vytápění bytů a domů. Má mnohé výhody, mezi nimiž je i úspora energií, a to je v dnešní době prioritní. Z hlediska rozložení otopných těles v místnostech a rozložení teploty vzduchu v interiéru má právě podlahové topení nejlepší možnosti. Podlahové vytápění řadíme mezi velkoplošné sálavé typy vytápění.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Malá domácí větrná elektrárna

Malá domácí větrná elektrárna

O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví (ale už mnohem méně se v tomto směru dělá). Mají mnoho zarytých příznivců i neméně zarytých odpůrců. Totéž se týká i větrných elektráren. My se teď však nebudeme zabývat velkými větrnými elektrárnami, ale pouze těmi malými pro domácí použití.

 

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Chceme-li mít teplou vodu k dispozici okamžitě a v dostatečném množství, musíme si správně vybrat způsob, kterým ji budeme ohřívat. Efektivní a bezproblémový ohřev vody zajistí elektrické bojlery, které v současnosti patří mezi vůbec nejžádanější metody ohřevu vody. Dnes již existují i inteligentní bojlery, které si vaši spotřebu vody pamatují a šetří vám peníze.

 

Další z této rubriky

Ohřev vody Sluncem – fototermicky nebo fotovoltaicky?

Ohřev vody Sluncem – fototermicky nebo fotovoltaicky?

Využití energie Slunce k přímému ohřevu vody je u nás už skoro tradiční záležitostí. I když se zatím nemůžeme počtem instalací v poměru k počtu budov srovnávat např. s Rakouskem. Ztrátu momentálně mírně dotahujeme díky pobídce z programu Zelená úsporám.

 

Teplo s elegancí, to jsou tělesa K-DESIGN

Teplo s elegancí, to jsou tělesa K-DESIGN

Spojení elegance a výkonu, to je modelová řada designových radiátorů KORATHERM od českého výrobce s tradicí již více než 50 let na trhu.

 

Také platíte za drahé teplo? My už ne!

Také platíte za drahé teplo? My už ne!

Neustále rostoucí náklady za topení – ohraná písnička, ale zároveň problém, který se dotýká nás všech a před kterým se nevyplácí utíkat, pokud to nechceme pocítit na vlastních peněženkách.

 

Stropní ventilátory s funkcí reverzace užijete v létě i v zimě

Stropní ventilátory s funkcí reverzace užijete v létě i v zimě

V povědomí lidí panuje názor, že službu stropních ventilátorů využijeme jen pro letní sezónu a s jejím koncem ztrácí své kouzlo a hlavně užitek. Není tomu tak. Stropní ventilátory s funkcí reverzace výborně využijete i v zimním provozu a ještě k tomu ušetříte až 10 procent energie na vytápění. Jak je to možné?

 

Kvalita, funkčnost a jistota – to je gabotherm!

Kvalita, funkčnost a jistota – to je gabotherm!

Užívejte výhod podlahového vytápění bez obav ze závad, nehod a poškození, které by stály nemalé finanční prostředky. Kvalitní podlahové vytápění s trubkami gabotherm® tyto obavy odstraní a můžete mít jistotu, že na dlouhá léta máte vystaráno.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Kamna HAAS+SOHN – revoluční řešení pro vaše bydlení

Kamna HAAS+SOHN – revoluční řešení pro vaše bydlení

Čas dlouhých zimních večerů je sice na míle vzdálen, ale přesto možná již teď přemýšlíte o pořízení nového zdroje vytápění. Zvláště v tomto proměnlivém počasí a výkyvech venkovních teplot je příjemné si přitopit. Společnost HAAS+SOHN Rukov si dovoluje Vám nabídnout, jak spojit příjemné s užitečným.

 

Nepodceňujte čištění a revize komínů

Nepodceňujte čištění a revize komínů

Čištění komínů se v posledních letech bralo poměrně na lehkou váhu. Potkat ve městech kominíka bylo téměř nemožné, avšak nevyčištěné komíny mohou způsobit a bohužel i způsobují tak velké problémy, končící velmi často neštěstím, že se i vláda rozhodla pro obnovení údržby komínů něco udělat a dne 1. března 2010 vydala nařízení vlády, které upravuje podmínky bezpečného provozu komínů a kouřovodů.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom