Reklama

Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

24.05.2010

Rostoucí ceny nemovitostí nutí stále ve větší míře využívat cenově dostupnější, ale o to obtížněji využitelné prostory suterénů, sklepů a podobně. V současné době se nejen v centrech měst takto využívá podstatná část těchto prostor k bytovým i nebytovým účelům.

Hlavním neduhem těchto prostor je zvýšená vlhkost, nedostatečné osvětlení a zpravidla neřešené připojení na centrální vytápění. Náklady na rekonstrukci a sanaci tak dosahují vyšších částek a výsledek nemusí být vždy podle vašich představ. Vlhké zdivo, nepříjemný zápach, plíseň a snížená tepelná pohoda může potencionální nájemníky či majitele od provozování těchto prostor odradit.

Tato situace může mít velmi snadné řešení jediným zařízením – volbou správného topeného systému, který příjemně hřeje, má nízké provozní náklady a hlavně vysouší zdivo a zabraňuje vzniku plísní. Řeč je o sálalém vytápění infrapanely Wellina® rakouského výrobce společnosti Infrarot Heizsysteme GmbH distribuovaných pro ČR a SR specializovaným dovozcem společností USby s.r.o.

Sálavé topení je teplo, které všichni známe

Sálavé vytápění Wellina funguje na jednom z nejstarších prověřených způsobů vytápění – sálání.

 
Obr. 1 - infračervené vytápění                Obr. 2 - Konvekční vytápění

Princip vytápění je tedy obdobný jako u kachlových kamen, kdy primárně dochází k ohřátí všech povrchů v místnosti a od nich k sekundárnímu ohřevu vzduchu. Sálavé infrapanely tak rovnoměrně prohřívají celý prostor a je dosaženo optimální tepelné pohody s rozdílem teploty vzduchu mezi podlahou a stropem do 1 - 2 °C. Nedochází k víření prachových částic a díky vyšší teplotě povrchu stěn oproti vzduchu dochází k trvalému vysoušení zdiva a zabránění vzniku plísní. Infratopení Wellina je vhodné i pro alergiky!

Úspora nákladů na vytápění až 30-50%

Infratopení Wellina představuje v současné době jedno z nejúspornějších řešení vytápění s možnou úsporou až 50% nákladů na vytápění. Na výsledné úspoře se podílí celá řada faktorů:

- zlepšením tepelné pohody je možné místnosti vyhřívat na teplotu až o několik stupňů celsia nižší, aniž bychom pocítili ztrátu komfortu. Snížením teploty byť o 1–3 °C, může přinášet úspory 10–12 %,

- dokonalá regulace s možností přesného časování v průběhu dne samostatně pro každou místnost přispívá v roční úspoře nákladů na vytápění cca 10%,

- infrapanely Wellina spadají do kategorie se sníženou sazbou za elektrickou energii tzv. D45d kterou máte k dispozici 20 hodin denně i pro ostatní elektrospotřebiče. Výsledná úspora může činit na celkových nákladech provozu vytápěných prostor 30 – 40%,

- infrapanely nevyžadují žádné revize a servis. Náklady na pravidelné revize a servis plynových kotlů mohou dosahovat výše několika tisíc ročně a tvořit až 10% z ceny celkových nákladů na vytápění.

V porovnání s konvekčními způsoby vytápění tak infrapanely Wellina přinášejí hodně muziky za málo peněz, neboť náklady na pořízení jsou zpravidla nižší, než při pořízení běžných konvekčních řešení a výsledné úspory a výhody při jejich používání dále zkracují návratnost investice.

Pořizovací náklady se vrátí v úspoře během několika let

Instalace infratopení Wellina představuje minimální nebo žádné stavební úpravy. Infrapanely Wellina se montují obdobně jako přímotopné konvektory, pouze s nižším příkonem a na jiné pozice.   Využít můžeme elektromontážní krycí lišty nebo při rekonstrukci kompletní kabeláž zasekat do omítky. Na nižších nákladech na pořízení se zpravidla podílejí tyto faktory:

- odpadá nutnost budování například plynové přípojky - odpadá riziko úniku plynu,

- není třeba žádný odvod spalin,

- nízké příkony zpravidla nevyžadují navyšování hlavního jističe,

- odpadá finančně a časově náročné budování teplovodních rozvodů a instalace radiátorů pod okna,

- vysoušení zdiva infrapanely snižuje náklady na použití sanačních omítek nutných při konvekčním způsobu vytápění, odpadá nutnost budování odvětrávaných předstěn atp.

- v případě rozšíření vytápěných prostor se navyšují pouze přívodní jističe, infrapanely jsou modulární řešení,

- náklady na pořízení jsou jednorázovou investicí na budoucích několik desítek let! Vzhledem k absenci mechanických součástek je riziko poruchy prakticky eliminováno a životnost infratopení tak několikanásobně převyšuje životnost běžných způsobů vytápění s hořáky, čerpadly, vícecestnými ventily atp.

Pořízení infratopení se tak omezuje pouze na nákup infrapanelů, několika termostatů a zapojení zvládnete buď svépomocí (nutná revize revizním technikem!) anebo ji provede kterákoliv elektromontážní firma. Čas instalace kompletního řešení vytápění včetně regulací se pohybuje pro běžné prostory do 100m2 kolem 2 – 3 dní. V porovnání s náklady a nutným časem instalace většiny topných systémů infrapanely Wellina představují pouze zlomek těchto hodnot a zvyšují efektivitu vložené investice.

Umístění panelů

Pro optimální vytápění celé místnosti a dosažení minimálních provozních nákladů je třeba dodržet základní principy umístění infrapanelů v místnosti.

Infrapanely sálají do prostoru přímo dopředu a ohřívají veškeré pevné předměty schopné akumulovat teplo stejně, jako slunce ohřívající skrze okna plochy na které dopadají tepelné paprsky. Infrapanely je doporučeno nezakrývat a umožnit volné sálání. Panely je vhodné umístit proti masivním zdem s nejvyšší akumulací tepla. Umístěním proti vzdálenější stěně se dosahuje primárního ohřátí větší plochy místnosti a dosažení vyšší účinnosti vytápění oproti umístění na strop. Umístěním na zeď a speciální konstrukci infrapanelů se vzduchovou mezerou mezi panelem a zdí je vytvořena mikrocirkulace vzduchu zaručující prohřátí celé místnosti bez víření prachu. Umístění na stropy místností se doporučuje pouze v určitých případech, kdy je požadavek pouze na zónový ohřev místnosti. Umístěním na strop se zpravidla zvyšují náklady na provoz a snižuje se tepelná pohoda. Infrapanely Wellina jsou konstrukčně řešeny universálně pro umístění jak na stropy tak i zdi, a vyškolení prodejci společnosti USby s.r.o. vždy doporučí nejoptimálnější pozici v místnosti. Zaručujeme tak dokonalé využití principů sálavého vytápění a minimalizaci nákladů na vytápění při dosažení příjemné tepelné pohody a to s ohledem na vaše požadavky a technické řešení místností.

Kvalita je důležitá, levné infrapanely se vám mohou prodražit

Infrapanely Wellina si dominantní pozici na trhu získaly svou moderní konstrukcí, použitými Hi-Tech materiály a patentovanými výrobními postupy. Speciální karbonové vlákno (1) uložené v akumulačním jádru (2) zajišťuje vysokou účinnost a prakticky nulové hodnoty elektrosmogu podložené certifikáty IGEF. Emailová ocel na povrchu infrapanelů (3) má vysoký podíl sálání a snadno se udržuje – nepodléhá stárnutí ani změně vzhledu. Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001, tím je zaručena kvalita exportovaná do více jak 30 zemí světa.

Specializovaný dovozce a prodejce společnost USby s.r.o. zajišťuje kompletní služby v oblasti poradenství, bezplatného zpracování cenových nabídek pro zákazníky i projektanty včetně zaměření aktuálního stavu technikem.


NEJŠIRŠÍ NABÍDKA PROVEDENÍ INFRAPANELŮ NA TRHU
Bílé, barevné, s motivem, skleněné bezrámové, zrcadlo, kulaté, samostatně stojící, koule, designový nábytek, výkonné infrazářiče a další...

Související článek:
Infratopení v dřevostavbě
Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení
Obrazy, které topí a šetří – infratopení Wellina
My topíme zrcadlem!

 
Kontakty:

Oficiální dovozce a prodejce infratopení Wellina pro ČR

Usby s.r.o.
Na svěcence 2494/2A
193 00 Praha 20 - Horní Počernice
www.usby.cz
info@usby.cz
Tel.: +420 608 366 737, +420 272 047 389

 

 
Obchodní zastoupení Praha, Příbram:
BV – TOP s.r.o., Letohradská 367/5, 170 00 Praha 7
www.bvtop.cz, E-mail: bvtop@usby.cz 
Tel.: +420 721 236 158, +420 233 374 437

Obchodní zastoupení Beroun, Brno:
Jiří Gottwald, Za Litavou 1013, 267 51 - Zdice
www.jirigottwald.cz, E-mail: jirigottwald@usby.cz
Tel.: +420 731 406 014

Obchodní zastoupení Karlovy Vary:
Karel Polomis, T.G.Masaryka 113/61, 357 33 Loket
E-mail: polomis@usby.cz
Tel.: +420 603 152 582  

Obchodní zastoupení Chrudim, Pardubice:
Stanislav Tichý, Slatiňany - Škrovád 115
E-mail: tichy@usby.cz, Tel.: +420 777 805 675

Obchodní zastoupení České Budějovice:
Ekooheň s.r.o., Na sadech 21, 370 01 České Budějovice
Tel.: +420 736 623 456, E-mail: rychnavsky@usby.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 21235 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Voda, plyn a topení

Změna dodavatele elektřiny a plynu – jak  na to?

Změna dodavatele elektřiny a plynu – jak na to?

Určitě také nechcete platit za elektřinu a plyn více, než je nutné. Mnoho lidí kvůli stále se zvyšujícím cenám energií přešlo ke společnosti, která jim nabídla nejnižší ceny a lepší služby. Jako zákazník máte právo volby, tak proč jej nevyužít? Dodavatele elektřiny i plynu může změnit každý a není to tak složité, jak by se mohlo zdát.

 
Optimalizované solární pakety značky Buderus

Optimalizované solární pakety značky Buderus

V současné době všichni chceme snížit své platby za teplo a tak hledáme možné úspory energie. Jednou z možností, jak výrazně ušetřit, je zachycování sluneční energie. Tato energie dopadá neustále a zcela zdarma na naše střechy a je škoda ji nevyužít. V tomto Vám poradí firma Buderus

 
Topení z kamene - nadčasový design i přednosti

Topení z kamene - nadčasový design i přednosti

Chcete si zajistit příjemné klima pro bydlení? Topení z přírodního kamene předává teplo podobně jako jemně vyzařované teplo slunečních paprsků. Tyto jemné tepelné vlny se postarají o rozvedení tepla do místnosti a zprostředkují tak obzvlášť příjemnou atmosféru v interiéru.

 
Jak ušetřit za vytápění a nepřijít o tepelný komfort? Seznamte se s chytrými termostaty

Jak ušetřit za vytápění a nepřijít o tepelný komfort? Seznamte se s chytrými termostaty

Zvyšující se ceny energií přiměly mnoho domácností i firem přemýšlet o úsporách. Jelikož je vytápění standardně nejvyšší položkou na účtech a topná sezona se blíží, je namístě přemýšlet zejména o úspornějším vytápění. Bojíte se, že přijdete o svůj tepelný komfort? S chytrými termostaty rozhodně nemusíte – dokonce budete mít doma příjemnější teplotu než kdy dříve.

 
Stále více důvodů pro řízené větrání s rekuperací tepla

Stále více důvodů pro řízené větrání s rekuperací tepla

Větrání otevřeným oknem je u nás zatím „nejsympatičtějším“ způsobem výměny vzduchu v místnostech, neboť si nežádá žádných technických vymožeností. Tento způsob se však příliš neosvědčil v tropických vedrech, a ze zkušenosti také víme, že v zimě vede nedisciplinované větrání systémem „otevřít okno a zapomenout“ ke značným únikům drahého tepla.

 
Ekonomický, estetický a elegantní způsob vytápění konvektory MINIB

Ekonomický, estetický a elegantní způsob vytápění konvektory MINIB

Společnost MINIB a.s. patři k předním evropským výrobcům konvektorů a v současné době exportuje své výrobky do Asie, Austrálie i Ameriky. Jak vlastně fungují konvektory Minib?

 
Jaké máme možnosti ohřevu vody

Jaké máme možnosti ohřevu vody

Život bez teplé vody si už, alespoň v naší evropské civilizaci a klimatických podmínkách, ani neumíme představit. Teplou vodu považujeme zkrátka za běžnou věc. Na začátku je ovšem voda studená a musíme ji nějak ohřát. Jaké jsou možnosti?

 
Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!

Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!

Hledáte vytápění nejvýhodnější z hlediska provozních a pořizovacích nákladů, které splní vaše náročné požadavky na snadnou a přesnou regulaci, bezhlučný a bezporuchový provoz s nulovými náklady na revize, opravy a údržbu a které bude navíc příjemně hřát a dokonale splyne s interiérem? Ideálním řešením jsou infrapanely Wellina.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Dotace na dřevěná okna až 150 tisíc Kč

Dřevěná okna vyrobená z odolného dřeva severské borovice. Výborně izolují, v nabídce několik typů profilů a povrchových úprav. Využijte dotaci a získejte až 150 tisíc korun.

 

SEDACÍ VAK KOSTKA MINI

Sedací kostka je zajímavá nabídka do současných moderních interiérů, kde chybí elegantní a praktické doplňky. Kostky můžou být alternativou klasických sedacích vaků, vždyť na mejdan mnohokrát přijde více osob než bylo pozváno. Pro Vaše děti vznikne zábava při stavění hradů, domečků a pyramid.

 

Vysoušeč vlasů SOGO

Vysoušeč vlasů, se stojánkem SOGO SS-3670. Stojánek umožňuje vysoušení bez držení v ruce. Výkonný DC motor, koncentrátor vzduchu, difuzér, odnímatelný kryt filtru na zadní straně pro snadné čištění.

 

Saténové povlečení české výroby

Vyberte si z více než 150 moderních i klasických vzorů kvalitního českého saténové povlečení. Moderní zapínání na zip či praní na 60°C je u našeho povlečení samozřejmostí.

 

Parní sprchové boxy vyrobené v Česku

Sprchové koupelnové zařízení 2 v 1 parní sprchový box je sprchový kout kombinovaný s parní saunou, která je připravena kdykoliv k použití. Teplota páry je nastavitelná od 25 - 60 °C. Česká výroba, odborná montáž, prodloužená záruka na 5 let.

 

Reklama

Firmy z oboru

ROMOTOP - výrobce krbových kamen

Proč ROMOTOP? Firma patří mezi evropské lídry výrobců krbových kamen, krbů a krbových vložek. Připojte se do naší velké rodiny, která čítá téměř milion spokojených zákazníků po celém světě.

KORADO - český výrobce radiátorů

Otopná tělesa pro vás vyrábíme už více než 50 let. V našem portfoliu najdete nejen radiátory RADIK ale i koupelnové žebříky, designová tělesa, konvektory a rekuperace.

Topné folie MAXECO 3. generace

Topný systém MAXECO - moderní, zdravý a úsporný zdroj tepla. Má široké využití pro rodinné domy, průmyslové a hospodářské stavby, nevyjímaje terária, voliéry.

Nejčtenější z této rubriky

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Posezení u zahradního krbu je aktuální již v tomto období. My vám přinášíme podrobný návod na jeho stavbu na základě zkušenosti našeho čtenáře.

 

Teplo chytře

Teplo chytře

Ekonomické stavby jako první z velkých stavitelů zavedly masivní podporu vytápění pomocí tepelných čerpadel. Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali generálního ředitele společnosti pana Davida Mencla a manažera projektu pana Martina Protivy.

 

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Ohniště je oblíbenou součástí venkovního sezení. Kdo negriluje nebo alespoň neopéká párky, jako kdyby vůbec nebyl. Mít zahradu bez ohniště je obrovská škoda, zejména pro domácí kutily, kteří si jej hravě sestaví i sami. A ti méně zruční si můžou vybrat z široké nabídky ohnišť v obchodech.

 

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Podlahové vytápění řadíme jednoznačně ke komfortním typům vytápění bytů a domů. Má mnohé výhody, mezi nimiž je i úspora energií, a to je v dnešní době prioritní. Z hlediska rozložení otopných těles v místnostech a rozložení teploty vzduchu v interiéru má právě podlahové topení nejlepší možnosti. Podlahové vytápění řadíme mezi velkoplošné sálavé typy vytápění.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Malá domácí větrná elektrárna

Malá domácí větrná elektrárna

O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví (ale už mnohem méně se v tomto směru dělá). Mají mnoho zarytých příznivců i neméně zarytých odpůrců. Totéž se týká i větrných elektráren. My se teď však nebudeme zabývat velkými větrnými elektrárnami, ale pouze těmi malými pro domácí použití.

 

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Chceme-li mít teplou vodu k dispozici okamžitě a v dostatečném množství, musíme si správně vybrat způsob, kterým ji budeme ohřívat. Efektivní a bezproblémový ohřev vody zajistí elektrické bojlery, které v současnosti patří mezi vůbec nejžádanější metody ohřevu vody. Dnes již existují i inteligentní bojlery, které si vaši spotřebu vody pamatují a šetří vám peníze.

 

Další z této rubriky

Vše o vytápění 3. – Sálavé infrapanely

Vše o vytápění 3. – Sálavé infrapanely

Vytápění domácností pomocí infrapanelů dnes není ještě příliš rozšířené, přitom právě topné panely přináší nejlevnější způsob, jak vytápět domy, byty či kanceláře pomocí elektrické energie. Infrapanely jsou díky technologii sálavého vytápění schopny předat teplo okolní stavební konstrukci a hloubkově ji prohřát. Je tak zajištěna dokonalá tepelná pohoda interiéru.

 

Studená část radiátoru? Nezapomeňte ho před topnou sezonou odvzdušnit.

Studená část radiátoru? Nezapomeňte ho před topnou sezonou odvzdušnit.

Vzduch v otopném systému je problém. Kvůli němu v radiátoru nemůže správně kolovat horká voda a ačkoli budete mít regulační termostatickou hlavici otočenou na maximální stupeň, topení nebo jeho část budou neustále studené. Této situaci se dá ale velmi jednoduše předejít, a to včasnou kontrolou otopného systému a odvzdušněním radiátoru. Pokud bydlíte v bytovém domě, je při tom většinou nutné spolupracovat se sousedy. Odvzdušnění není nijak složitý úkol a pokud dodržíte pár pravidel, rozhodně ho zvládnete sami. Víte, jak na to?

 

Exkluzivní designové krby

Exkluzivní designové krby

FIRE-DESIGN s.r.o. v současnosti patří ke spolehlivým dodavatelům v oblasti vytápění a moderního designu v České republice. Naše společnost je držitelem několika výhradních zastoupení exklusivních designových krbů a krbových kamen významných kamnářských značek.

 

Využijte možnost získat POUKAZ NA DŮM

Využijte možnost získat POUKAZ NA DŮM

Při výstavbě rodinného domu nyní můžete výrazně uspořit, a přitom budete stavět z vynikajícího stavebního materiálu. Tři silní výrobci se spojili, aby nabídli své výrobky stavebníkům.

 

Solární elektrárny a termální systémy

Solární elektrárny a termální systémy

Vzhledem k rostoucím cenám energií jistě každého napadne, jak co nejvíce snížit náklady na ohřev teplé vody a vytápění. Tak proč nevyužít zdroj, který je všude a navíc zadarmo - slunce.

 

Úsporné vytápění pro Váš domov

Úsporné vytápění pro Váš domov

Otopné konvektorové systémy Licon představují nejen úsporu ale i nadčasový a velmi efektivní způsob vytápění místností. To je dáno jejich excelentními užitnými vlastnostmi a možnostmi elegantně skloubit funkčnost a pěkný design. Nová značka Optimized Convection.

 

Větrání trochu jinak - jak ušetřit za teplo pomocí rekuperace

Větrání trochu jinak - jak ušetřit za teplo pomocí rekuperace

Jedním ze způsobů, jak uspořit za teplo, je nucené větrání s rekuperací. Jde o proces zpětného získávání tepla při větrání, který má kromě finanční úspory ještě řadu výhod a vytváří zdravé prostředí pro život. V současnosti existují různé možnosti technického řešení nuceného větrání s rekuperací, včetně sekundárních vazeb souvisejících s topnými a chladicími systémy.

 

Je nejvyšší čas připravit si zásoby dřeva na zimu

Je nejvyšší čas připravit si zásoby dřeva na zimu

S blížící se zimou je třeba finišovat se sekáním, řezáním a štípáním dřeva, abychom si v dlouhých studených měsících měli čím vyhřát naše obydlí. Jestliže patříte k těm, kdo topí dřevem, pak víte, jaká je to dřina být dokonale připraven. Víte však, jaké dřevo se pro topení nejvíce hodí, na kolik vás vyjde a jak jej dobře uskladnit?

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom