Reklama

Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

24.05.2010

Rostoucí ceny nemovitostí nutí stále ve větší míře využívat cenově dostupnější, ale o to obtížněji využitelné prostory suterénů, sklepů a podobně. V současné době se nejen v centrech měst takto využívá podstatná část těchto prostor k bytovým i nebytovým účelům.

Hlavním neduhem těchto prostor je zvýšená vlhkost, nedostatečné osvětlení a zpravidla neřešené připojení na centrální vytápění. Náklady na rekonstrukci a sanaci tak dosahují vyšších částek a výsledek nemusí být vždy podle vašich představ. Vlhké zdivo, nepříjemný zápach, plíseň a snížená tepelná pohoda může potencionální nájemníky či majitele od provozování těchto prostor odradit.

Tato situace může mít velmi snadné řešení jediným zařízením – volbou správného topeného systému, který příjemně hřeje, má nízké provozní náklady a hlavně vysouší zdivo a zabraňuje vzniku plísní. Řeč je o sálalém vytápění infrapanely Wellina® rakouského výrobce společnosti Infrarot Heizsysteme GmbH distribuovaných pro ČR a SR specializovaným dovozcem společností USby s.r.o.

Sálavé topení je teplo, které všichni známe

Sálavé vytápění Wellina funguje na jednom z nejstarších prověřených způsobů vytápění – sálání.

 
Obr. 1 - infračervené vytápění                Obr. 2 - Konvekční vytápění

Princip vytápění je tedy obdobný jako u kachlových kamen, kdy primárně dochází k ohřátí všech povrchů v místnosti a od nich k sekundárnímu ohřevu vzduchu. Sálavé infrapanely tak rovnoměrně prohřívají celý prostor a je dosaženo optimální tepelné pohody s rozdílem teploty vzduchu mezi podlahou a stropem do 1 - 2 °C. Nedochází k víření prachových částic a díky vyšší teplotě povrchu stěn oproti vzduchu dochází k trvalému vysoušení zdiva a zabránění vzniku plísní. Infratopení Wellina je vhodné i pro alergiky!

Úspora nákladů na vytápění až 30-50%

Infratopení Wellina představuje v současné době jedno z nejúspornějších řešení vytápění s možnou úsporou až 50% nákladů na vytápění. Na výsledné úspoře se podílí celá řada faktorů:

- zlepšením tepelné pohody je možné místnosti vyhřívat na teplotu až o několik stupňů celsia nižší, aniž bychom pocítili ztrátu komfortu. Snížením teploty byť o 1–3 °C, může přinášet úspory 10–12 %,

- dokonalá regulace s možností přesného časování v průběhu dne samostatně pro každou místnost přispívá v roční úspoře nákladů na vytápění cca 10%,

- infrapanely Wellina spadají do kategorie se sníženou sazbou za elektrickou energii tzv. D45d kterou máte k dispozici 20 hodin denně i pro ostatní elektrospotřebiče. Výsledná úspora může činit na celkových nákladech provozu vytápěných prostor 30 – 40%,

- infrapanely nevyžadují žádné revize a servis. Náklady na pravidelné revize a servis plynových kotlů mohou dosahovat výše několika tisíc ročně a tvořit až 10% z ceny celkových nákladů na vytápění.

V porovnání s konvekčními způsoby vytápění tak infrapanely Wellina přinášejí hodně muziky za málo peněz, neboť náklady na pořízení jsou zpravidla nižší, než při pořízení běžných konvekčních řešení a výsledné úspory a výhody při jejich používání dále zkracují návratnost investice.

Pořizovací náklady se vrátí v úspoře během několika let

Instalace infratopení Wellina představuje minimální nebo žádné stavební úpravy. Infrapanely Wellina se montují obdobně jako přímotopné konvektory, pouze s nižším příkonem a na jiné pozice.   Využít můžeme elektromontážní krycí lišty nebo při rekonstrukci kompletní kabeláž zasekat do omítky. Na nižších nákladech na pořízení se zpravidla podílejí tyto faktory:

- odpadá nutnost budování například plynové přípojky - odpadá riziko úniku plynu,

- není třeba žádný odvod spalin,

- nízké příkony zpravidla nevyžadují navyšování hlavního jističe,

- odpadá finančně a časově náročné budování teplovodních rozvodů a instalace radiátorů pod okna,

- vysoušení zdiva infrapanely snižuje náklady na použití sanačních omítek nutných při konvekčním způsobu vytápění, odpadá nutnost budování odvětrávaných předstěn atp.

- v případě rozšíření vytápěných prostor se navyšují pouze přívodní jističe, infrapanely jsou modulární řešení,

- náklady na pořízení jsou jednorázovou investicí na budoucích několik desítek let! Vzhledem k absenci mechanických součástek je riziko poruchy prakticky eliminováno a životnost infratopení tak několikanásobně převyšuje životnost běžných způsobů vytápění s hořáky, čerpadly, vícecestnými ventily atp.

Pořízení infratopení se tak omezuje pouze na nákup infrapanelů, několika termostatů a zapojení zvládnete buď svépomocí (nutná revize revizním technikem!) anebo ji provede kterákoliv elektromontážní firma. Čas instalace kompletního řešení vytápění včetně regulací se pohybuje pro běžné prostory do 100m2 kolem 2 – 3 dní. V porovnání s náklady a nutným časem instalace většiny topných systémů infrapanely Wellina představují pouze zlomek těchto hodnot a zvyšují efektivitu vložené investice.

Umístění panelů

Pro optimální vytápění celé místnosti a dosažení minimálních provozních nákladů je třeba dodržet základní principy umístění infrapanelů v místnosti.

Infrapanely sálají do prostoru přímo dopředu a ohřívají veškeré pevné předměty schopné akumulovat teplo stejně, jako slunce ohřívající skrze okna plochy na které dopadají tepelné paprsky. Infrapanely je doporučeno nezakrývat a umožnit volné sálání. Panely je vhodné umístit proti masivním zdem s nejvyšší akumulací tepla. Umístěním proti vzdálenější stěně se dosahuje primárního ohřátí větší plochy místnosti a dosažení vyšší účinnosti vytápění oproti umístění na strop. Umístěním na zeď a speciální konstrukci infrapanelů se vzduchovou mezerou mezi panelem a zdí je vytvořena mikrocirkulace vzduchu zaručující prohřátí celé místnosti bez víření prachu. Umístění na stropy místností se doporučuje pouze v určitých případech, kdy je požadavek pouze na zónový ohřev místnosti. Umístěním na strop se zpravidla zvyšují náklady na provoz a snižuje se tepelná pohoda. Infrapanely Wellina jsou konstrukčně řešeny universálně pro umístění jak na stropy tak i zdi, a vyškolení prodejci společnosti USby s.r.o. vždy doporučí nejoptimálnější pozici v místnosti. Zaručujeme tak dokonalé využití principů sálavého vytápění a minimalizaci nákladů na vytápění při dosažení příjemné tepelné pohody a to s ohledem na vaše požadavky a technické řešení místností.

Kvalita je důležitá, levné infrapanely se vám mohou prodražit

Infrapanely Wellina si dominantní pozici na trhu získaly svou moderní konstrukcí, použitými Hi-Tech materiály a patentovanými výrobními postupy. Speciální karbonové vlákno (1) uložené v akumulačním jádru (2) zajišťuje vysokou účinnost a prakticky nulové hodnoty elektrosmogu podložené certifikáty IGEF. Emailová ocel na povrchu infrapanelů (3) má vysoký podíl sálání a snadno se udržuje – nepodléhá stárnutí ani změně vzhledu. Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001, tím je zaručena kvalita exportovaná do více jak 30 zemí světa.

Specializovaný dovozce a prodejce společnost USby s.r.o. zajišťuje kompletní služby v oblasti poradenství, bezplatného zpracování cenových nabídek pro zákazníky i projektanty včetně zaměření aktuálního stavu technikem.


NEJŠIRŠÍ NABÍDKA PROVEDENÍ INFRAPANELŮ NA TRHU
Bílé, barevné, s motivem, skleněné bezrámové, zrcadlo, kulaté, samostatně stojící, koule, designový nábytek, výkonné infrazářiče a další...

Související článek:
Infratopení v dřevostavbě
Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení
Obrazy, které topí a šetří – infratopení Wellina
My topíme zrcadlem!

 
Kontakty:

Oficiální dovozce a prodejce infratopení Wellina pro ČR

Usby s.r.o.
Na svěcence 2494/2A
193 00 Praha 20 - Horní Počernice
www.usby.cz
info@usby.cz
Tel.: +420 608 366 737, +420 272 047 389

 

 
Obchodní zastoupení Praha, Příbram:
BV – TOP s.r.o., Letohradská 367/5, 170 00 Praha 7
www.bvtop.cz, E-mail: bvtop@usby.cz 
Tel.: +420 721 236 158, +420 233 374 437

Obchodní zastoupení Beroun, Brno:
Jiří Gottwald, Za Litavou 1013, 267 51 - Zdice
www.jirigottwald.cz, E-mail: jirigottwald@usby.cz
Tel.: +420 731 406 014

Obchodní zastoupení Karlovy Vary:
Karel Polomis, T.G.Masaryka 113/61, 357 33 Loket
E-mail: polomis@usby.cz
Tel.: +420 603 152 582  

Obchodní zastoupení Chrudim, Pardubice:
Stanislav Tichý, Slatiňany - Škrovád 115
E-mail: tichy@usby.cz, Tel.: +420 777 805 675

Obchodní zastoupení České Budějovice:
Ekooheň s.r.o., Na sadech 21, 370 01 České Budějovice
Tel.: +420 736 623 456, E-mail: rychnavsky@usby.cz

- PR článek -

Článek byl zobrazen 17683 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

 • Užitečné bakterie pro zahradu, jezírka i domácnost

  Našich bakterií se není třeba bát. Jsou důležitou součástí každého kousku živé přírody. Udrží v rovnováze povrchové i odpadní vody, poradí si s jezírkem a dodají život do všech záhonů i trávníků.
 • Návrh domu za 5 minut? Žádný problém, vyzkoušejte na konfiguracedomu.cz

  Rádi byste si postavili svůj dům snů? Máte konkrétní představu a rádi byste věděli, jakou sumu si na to připravit? Právě na tyto sny a potřeby stavitelů myslí Wienerberger se svým novým konfigurátorem. Vyzkoušejte ho ZDARMA!
 • Moderní rodinné domy ze zateplených tvárnic Durisol

  Zateplené tvárnice DURISOL mají řadu předností. Domy stavěné z tohoto systému jsou navíc moderní, promyšlené do posledního detailu a krásné. Prohlédněte si náš katalog RD!
 • Kvalitní české zábradlí JH TECH

  Dopřejte si zábradlí v kvalitě za příznivou cenu, kalkulace a návrhy zdarma, prodej i odborná montáž. Zábradlí schodiště, balkonů, fr. oken, madla na zeď i zábradlí do zahrady, moderní materiály – nerez, sklo, lak.
 • WPC terasa „s radostí“

  PROFI TERASY Vám nabízí velký výběr WPC i dřevěných teras a poradí s detaily. Navštivte TERASOVÉ CENTRUM PROFI TERASY v Praze, Horních Počernicích, objednejte si návštěvu technika na zaměření a nechte si dodat terasu kompletně na klíč. Vše v jednom, profesionálně a kvalitně. Dlouhodobý partner pro terasy, www.profi-terasy.cz.
 • BESK - ČESKÝ VÝROBCE BETONOVÉ STŘEŠNÍ KRYTINY

  BESK, to je česká betonová střešní taška prvotřídní kvality s dvojnásobným akrylátovým nástřikem. BESK - střecha pro 3 generace.

Další články na téma Voda, plyn a topení

Dřevostavby je levnější vytápět elektřinou než plynem. Jak je to možné?

Dřevostavby je levnější vytápět elektřinou než plynem. Jak je to možné?

Výstavba nízkoenergetických až pasivních dřevostaveb je moderním trendem zejména z důvodu rostoucích cen energií. Charakteristickým rysem těchto staveb jsou velmi nízké tepelné ztráty a tedy i nízká potřeba tepelné energie. Pokud jste zvolili tento typ stavby, zvolili jste také správný způsob vytápění?

 
My topíme zrcadlem!

My topíme zrcadlem!

Žádný radiátor, žádné podlahové vytápění, žádné topné žebříky. Přesto v koupelně vládne příjemná teplota! Nikde ani náznak nadměrné vlhkosti, stěny jsou suché, plísně nemají nejmenší šanci. Záhada? Kdepak! Topení v téhle místnosti je, jenže vy si ho nevšimnete ani když na něj budete upřeně zírat. Doslova! Je totiž ukryté v zrcadle!

 
Vytápění: Jaký zdroj zvolit?

Vytápění: Jaký zdroj zvolit?

Vytápění je jednou z nejvyšších položek domácích výdajů. Proto je rozhodnutí o jeho zdroji jednou z nejdůležitějších, které při rekonstrukci či stavbě domu uděláte. Správně zvolené vytápění vám nejen ušetří peníze, ale také zpříjemní bydlení.

 
Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!

Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!

Hledáte vytápění nejvýhodnější z hlediska provozních a pořizovacích nákladů, které splní vaše náročné požadavky na snadnou a přesnou regulaci, bezhlučný a bezporuchový provoz s nulovými náklady na revize, opravy a údržbu a které bude navíc příjemně hřát a dokonale splyne s interiérem? Ideálním řešením jsou infrapanely Wellina.

 
Krbová kamna vs. krbová vložka: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Krbová kamna vs. krbová vložka: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Teplo rodinného krbu se pomalu ale jistě vrací do českých domácností. Pokud také toužíte po neopakovatelné atmosféře plápolajícího ohně a přemýšlíte o zřízení krbových kamen či krbové vložky, čtěte dál – zjistili jsme, podle čeho se rozhodnout.

 
PEDOTHERM - mokrý i suchý systém podlahového vytápění

PEDOTHERM - mokrý i suchý systém podlahového vytápění

Firma PEDOTHERM montuje v ČR podlahové vytápění již více než 20 let. Za tuto dobu realizovala stovky zakázek po celé republice a podlahové vytápění značky PEDOTHERM se stalo ve své třídě pojmem. Tajemství úspěchu firmy spočívá v jednoznačné orientaci na zákazníka a schopnosti uspokojit i ty nejnáročnější požadavky jak z hlediska komplexnosti dodávky, tak samozřejmě kvality a preciznosti provedení.

 
Ušetřete za topení až několik tisíc ročně. Změňte dodavatele!

Ušetřete za topení až několik tisíc ročně. Změňte dodavatele!

Ušetřit peníze za topení můžete několika způsoby. Můžete si pořídit tepelného čerpadlo nebo kvalitně zateplíte dům, což vyžaduje nemalou investici. Pak můžete přestat topit a začít doma chodit v péřové bundě, ale to asi není ta nejlepší cesta. Existuje ale i velmi jednoduchá a přitom efektivní cesta k úspoře. Stačí změnit dodavatele energií a užívat si teplo domova bez velkých nákladů.

 
Vaření na plynu nebo na skle?

Vaření na plynu nebo na skle?

Moderní varné desky nabízí opravdu velký komfort pro své uživatele. Výrobci neustále zdokonalují a inovují nejen design, ale i funkčnost a tak se k zákazníkovi dostávají velmi kvalitní desky, které mají vysokou účinnost ohřevu, jsou odolné proti oděru a jejich údržba je velmi snadná. Stačí si jen vybrat, zda bude sklokeramická nebo plynová.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

AKČNÍ DĚTSKÉ SETY MAYER SE SLEVOU 8%

Využijte slevu 8% na sety dětských rostoucích židlí a stolů. Záruka 5 let.

 

Interiérové dveře - záruka nejlepší ceny

Výrobce interiérových dveří a zárubní ERKADO nabízí široký výběr dveří a zárubní za příznivé ceny. Vyberte si z více než stovky různých typů interiérových dveří. Zajišťujeme kompletní dodání a montáž dveří.

 

Bateriový postřikovač s lehkou aplikací

Bateriový zádový postřikovač Riwall PRO RAS 1220 SET ošetří ovocné stromy, keře, nebo vinnou révu proti škůdcům, aplikuje hnojivo či postřik. Můžete si vybrat 2 úrovně tlaku.

 

Levné plechové garáže a sklady

Nabízíme široký výběr plechových garáží, skladů a přístřešků, kotců pro zvířata, na které není třeba stavební povolení. Stavíme na betonové patky, zámkovou dlažbu, nebo jen tak na trávu, kdy se rohy podloží betonovými chodníkovými dlaždicemi. Doprava a montáž zdarma.

 

Tepelné a hydro izolace plochých střech

Tepelné izolace v létě? Samozřejmě že zabraňují i prohřívání objektu. Nešetří tedy energii jen v zimě, ale i v létě – klimatizace běží kratší čas. Systém PUR IZOLACE však přináší další, velmi podstatný bonus – bezesparou vodotěsnou vrstvu, která je pochozí a utěsní každý detail.

 

Značková klimatizace Samsung

Předsezónní akční nabídka na kompletní set nástěnné klimatizace Samsung. Cena jen 15 990 Kč s DPH. Zajistíme i certifikovanou montáž u Vás doma. Myslete na léto. Zavolejte již nyní!

 

Reklama

Firmy z oboru

ROMOTOP - výrobce krbových kamen

Proč ROMOTOP? Firma patří mezi evropské lídry výrobců krbových kamen, krbů a krbových vložek. Připojte se do naší velké rodiny, která čítá téměř milion spokojených zákazníků po celém světě.

KORADO - český výrobce radiátorů

Otopná tělesa pro vás vyrábíme už více než 50 let. V našem portfoliu najdete nejen radiátory RADIK ale i koupelnové žebříky, designová tělesa, konvektory a rekuperace.

Topné folie MAXECO 3. generace

Topný systém MAXECO - moderní, zdravý a úsporný zdroj tepla. Má široké využití pro rodinné domy, průmyslové a hospodářské stavby, nevyjímaje terária, voliéry.

Nejčtenější z této rubriky

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Posezení u zahradního krbu je aktuální již v tomto období. My vám přinášíme podrobný návod na jeho stavbu na základě zkušenosti našeho čtenáře.

 

Teplo chytře

Teplo chytře

Ekonomické stavby jako první z velkých stavitelů zavedly masivní podporu vytápění pomocí tepelných čerpadel. Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali generálního ředitele společnosti pana Davida Mencla a manažera projektu pana Martina Protivy.

 

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Ohniště je oblíbenou součástí venkovního sezení. Kdo negriluje nebo alespoň neopéká párky, jako kdyby vůbec nebyl. Mít zahradu bez ohniště je obrovská škoda, zejména pro domácí kutily, kteří si jej hravě sestaví i sami. A ti méně zruční si můžou vybrat z široké nabídky ohnišť v obchodech.

 

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Jak vybrat vhodný ventilátor do parného léta?

Jak vybrat vhodný ventilátor do parného léta?

V parných letních dnech hledáme jakýkoliv způsob, jak se alespoň na chvíli zchladit. V posledních letech se dostávají zpět na výsluní ventilátory, které toho však kromě pouhého vytváření příjemného vánku zvládají mnohem více. Dokážou ionizovat vzduch, vytvořit dojem přírodního větru nebo myslet na to, abychom během spánku neprochladli.

 

Malá domácí větrná elektrárna

Malá domácí větrná elektrárna

O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví (ale už mnohem méně se v tomto směru dělá). Mají mnoho zarytých příznivců i neméně zarytých odpůrců. Totéž se týká i větrných elektráren. My se teď však nebudeme zabývat velkými větrnými elektrárnami, ale pouze těmi malými pro domácí použití.

 

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Podlahové vytápění řadíme jednoznačně ke komfortním typům vytápění bytů a domů. Má mnohé výhody, mezi nimiž je i úspora energií, a to je v dnešní době prioritní. Z hlediska rozložení otopných těles v místnostech a rozložení teploty vzduchu v interiéru má právě podlahové topení nejlepší možnosti. Podlahové vytápění řadíme mezi velkoplošné sálavé typy vytápění.

 

Další z této rubriky

Sezóna absorbérů vlhkosti s příchodem jara nekončí

Sezóna absorbérů vlhkosti s příchodem jara nekončí

Těšíte se již na příchod teplých jarních dnů? Chystáte se uložit „vypotřebované“ absorbéry vlhkosti do sklepa nebo skříně? Myslíte si, že jaro a léto jsou měsíce, kdy pohlcovače vlhkosti nepracují? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět a přidáme ještě něco navíc…

 

Na co se zaměřit při výběru krbové vložky?

Na co se zaměřit při výběru krbové vložky?

Topná sezóna už je zase za dveřmi a tak je třeba myslet na to, jak v dobách plískanic zahřejeme naše domovy. Pokud vám spíše než na estetice záleží na kvalitním vytápění a dlouhé životnosti, pořiďte si krbovou vložku. Ta bude i po mnoha letech intenzivního topení bez problémů plnit svou funkci.

 

Vše o vytápění 3. – Sálavé infrapanely

Vše o vytápění 3. – Sálavé infrapanely

Vytápění domácností pomocí infrapanelů dnes není ještě příliš rozšířené, přitom právě topné panely přináší nejlevnější způsob, jak vytápět domy, byty či kanceláře pomocí elektrické energie. Infrapanely jsou díky technologii sálavého vytápění schopny předat teplo okolní stavební konstrukci a hloubkově ji prohřát. Je tak zajištěna dokonalá tepelná pohoda interiéru.

 

Plynové krby - romantika i teplo bez komína

Plynové krby - romantika i teplo bez komína

Kdo z nás by nezatoužil po opravdovém krbu v obývacím pokoji. Už jen samotný pohled na něj v nás vzbuzuje dojem tepla a příjemného pocitu. Co když už ale doma není prostor pro komín? Musíte se nutně svého snu vzdát?

 

Nejúspornější tepelné čerpadlo země/voda

Nejúspornější tepelné čerpadlo země/voda

Tepelná čerpadla země/voda patří mezi nejúspornější způsoby vytápění vůbec. IVT však nyní přichází s tepelným čerpadlem GEO 600, které díky plynule řízeným kompresorům nabízí ještě větší úsporu. Mimořádně úsporný je i ohřev teplé vody v energetické třídě A+.

 

Prémiový komín Schiedel na jediné paletě za skvělou cenu

Prémiový komín Schiedel na jediné paletě za skvělou cenu

Jen s dobrým a bezpečným komínem si můžete dopřávat luxus živého ohně v domácnosti, aniž byste riskovali požár nebo zničení interiéru. Přesně taková rizika totiž hrozí, spolehnete-li se na nesystémové jednovrstvé komíny, které se nedokážou vyrovnat s extrémními teplotními výkyvy a vlhkostí provázejícími užívání nových druhů paliv a moderních spotřebičů. Nyní můžete získat prémiový komínový systém za zvýhodněnou cenu a na jediné paletě, takže jeho stavba bude připomínat jednoduchou stavebnici.

 

Vytápění: Jaký zdroj zvolit?

Vytápění: Jaký zdroj zvolit?

Vytápění je jednou z nejvyšších položek domácích výdajů. Proto je rozhodnutí o jeho zdroji jednou z nejdůležitějších, které při rekonstrukci či stavbě domu uděláte. Správně zvolené vytápění vám nejen ušetří peníze, ale také zpříjemní bydlení.

 

Turbowenty - odvětrání bez elektrické energie

Turbowenty - odvětrání bez elektrické energie

Turbowenty jsou turbíny, které se otáčejí pomocí síly větru. Vznikající podtlak, který souvisí s průměrem zařízení, zlepšuje odtah ve větracích šachticích. Není nutné používat elektrické ventilátory, zákazníci ušetří za elektrickou energii a odpadá potřeba kabelů v těžko kontrolovatelných šachticích panelových domů a v neposlední řadě nejsou nájemníci obtěžováni hlukem ventilátorů.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

Turecko-Dovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom