Reklama

Zdražování energií? Víme, jak se mu vyhnout!

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

15.09.2010

Stále rostoucí ceny energií nás nutí s jejich spotřebou nakládat stále efektivněji. Zpravidla největší položkou jsou náklady na vytápění a ohřev TUV. Většina současných topných systémů je však limitována principem předávání tepelné energie do prostoru konvekčním prouděním teplého vzduchu.

S tím je spojena celá řada nevýhod včetně vyšších nákladů na vytápění. Jak se těmto negativům vyhnout? Výměnou konvekčního vytápění za sálavé získáte teplo jako od kachlových kamen a náklady na vytápění klesnou až o 50%.

Sálavé vytápění infrapanely Wellina představuje využití nejúčinnějšího způsobu vytápění obobdobného jako u kachlových kamen – sálání.

Princip konvekčního vytápění

Abychom se v místnosti cítili příjemně, je důležité dosáhnout tepelné pohody tak, aby v celém prostoru bylo dosaženo co nejmenších teplotních rozdílů s minimální rychlostí proudění vzduchu. Běžné konvekční vytápění radiátory primárně ohřívá vzduch, od vzduchu se ohřívá celý prostor. Prohřátí je nerovnoměrné a teploty mezi podlahou a stropem mohou dosahovat rozdílu více jak 5°C.  

Vnější obvodové zdivo a podlaha je chladnější a musíme topit na vyšší teplotu abychom dosáhli optimální tepelné pohody.

 
Obr. 1 - Infračervené vytápění                Obr. 2 - Konvekční vytápění

Princip sálavého vytápění

Pokud však primárně ohřejeme tyto povrchy, vzduch se od těchto ploch ohřeje rovnoměrně v celém objemu a pokud v místnosti zajistíme alespoň minimální cirkulaci vzduchu, bude dosaženo tepelné pohody již při teplotách řádově o 1 – 3 °C nižších. Výsledkem je teplo i od nohou, nižší provozní náklady na vytápění, konstatní vysoušení zdiva a pokud použijeme přesnou regulaci, je možné dosáhnout úspory nákladů na vytápění až 50%. Pro tento způsob vytápění jsou speciálně určeny infrapanely rakouského výrobce Redwell Manufaktur GmbH s více než 12 letou historií výroby.

Vhodné typy staveb pro sálavé vytápění

Infratopení založené na principech sálání a ohřevu interiéru místnosti je možné použít ve většině typů staveb a použitých konstrukčních materiálů. Nejvhodnější jsou materiály typu Porotherm, plná cihla, Ytong, Izoblok či Durisol, ale vynikajících výsledků dosahujeme stejně jako kachlová kamna ve dřevostavbách, jak masivních tak i sendvičových. Jako materiál pro dřevostavby doporučujeme masivní lisované slámové ekopanely tuzemské produkce, které kombinují výhody dřevostaveb a masivních zdí s dobou akumulací při přijatelné vstupní investici. Ekopanely se nejčastěji doplňují teplenou izolací minerální vatou nebo ovčí vlnou. Tato konstrukce s infrapanely Wellina zaručuje nízkoenergetický standard a náklady na vytápění se stávají zanedbatelnou položkou. Stavba je masivní, požárně odolná a umožňuje realizaci ve velmi krátkém čase.

Ekopanely jsou ekologické z přírodních materiálů a při jejich výrobě není ničeno životní prostředí. Jedná se o přírodně odbouratelný materiál.

Infrapanely jsou výhodnější než plyn a dokonce i TČ

Infrapanely Wellina jsou určeny pro použití jako hlavní topný systém. V porovnání s plynem není nutné budovat nákladné přípojky, platit paušální platby za připojení, budovat odkouření, realizovat rozvody vody, instalovat radiátory a instalovat kotel v technické místnosti.

V porovnání s tepelnými čerpadly je vstupní investice řádově o dvě třetiny nižší. Není nutné budovat vrty, rozvody kolektorů po pozemku, instalovat složité počítačem řízené technické zařízení.

Infrapanely jsou bezhlučné a z hlediska budoucnosti naprosto bezúdržbové s absencí mechnických součástek je životnost infrapanelů několikanásobně delší než výše zmíněné způsoby vytápění.

Návratnost investice do pořízení infrapanelů Wellina je do cca 5 – 7 let. Infrapanely nedosahují tak nízkých provozních nákladů jako TČ, ovšem ve výsledné finanční úspoře TČ je návratnost vstupní investice v porovnání s infrapanely v řádech cca 50 – 60 let. Investice do kvalitních infrapanelů se tak jednoznačně vyplatí.

Konstrukce infrapanelů Wellina – kvalita je až na prvním místě!

Absence mechanických a elektronických součástí zaručuje dokonalý a bezporuchový chod s nulovými náklady na opravy. Dokonalé konstrukční řešení zabraňující přístupu nečistot a vlhkosti umožňuje použití i v těch nejnáročnějších prostorách koupelen, bazénových prostor a Whirlpoolů s požadavky na krytí IP65, které infrapanely Redwell splňují. Takto vysoká odolnost proti vnějším vlivům výrazně prodlužuje životnost a opotřebení infrapanelů a poruchy jsou pro nás prakticky neznámými pojmy.

Léty prověřené řešení

Infrapanely Wellina si dominantní pozici na trhu získaly svou moderní konstrukcí, použitými materiály a patenovanými certifikovanými výrobními postupy. Na poli sálavého vytápění nabízí nejširší nabídku provedení infrapanelů na trhu pro dokonalé přizpůsobení každému interiéru.
Unikátní použité karbonové vlákno (1) je součástí patentovaného řešení zaručující vysokou odolnost proti opotřebení a přetížení. Infrapanely Wellina dokáží odolávat i více jak dvounásobnému přepětí v síti a dalece tak převyšují odolnost běžně dostupných levnějších technologií. Karbonové vlákno se skládá z několika desítek tisíc vláken a speciálním vinutím zaručuje dokonalou eliminaci a odstínění elektrosmogu. Vlákno je uložené v akumulačním jádru (2), které zajišťuje rovnoměrné prohřátí celé polochy a účinné sálání do prostoru i dlouho po vypnutí přívodu elektrické energie. Emailová ocel na povrchu infrapanelů (3) má vysoký podíl sálání. Díky tomu lze použít dokonale hladký povrch pro snadnou údržbu bez ztráty tepelného výkonu – infrapanely Wellina jsou tak vhodné i pro velmi prašná prostředí a v průběhu používání nemění svůj vzhled a barevnost.

Infrapanely jsou zavěšeny na zdi na distančních sloupcíh a ve vzniklé mezeře vzniká mezi zadní stranou infrapanelu a zdí mírné konvekční proudění vzduchu. Díky tomuto řešení je místnost rychleji prohřáta a teplo nezůstává u stropu, ale je maximálně využito. V porovnání s infrapanely s pouze sálavou složkou je tak dosaženo výrazných úspor.  

Kvalita - v tom je ten rozdíl

Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001 a další certifikace CE, RW TUV, GS, CSA, G-OSTR a IGEF zaručuje kvalitu exportovanou do více než 30 zemí světa.
Infrapanely Wellina tak představují nejvyšší kvalitu, bezporuchový chod a životnost na trhu, a udávají tak směr moderních konstrukcí nízkonákladového vytápění. Rakouský výrobce Redwell Manufaktur GmbH s více než dvanáctiletou tradicí přináší na trh pravidelně novinky nejen v oblasti domácích infrapanelů s optimálním poměrem sálavé a konvekční složky, ale také v oblasti průmyslového vytápění s pouze sálavou složkou a teplotami nad 100°C.

Pro více informací o vysoce kvalitních a úsporných infrapanelech Redwell a zpracování nezávazných cenových nabídek kontaktujte http://www.usby.cz/zastoupeni/.  

Související články:
Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!
Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!
Infratopení v dřevostavbě
Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení
Obrazy, které topí a šetří – infratopení Wellina
My topíme zrcadlem!

 
Kontakty:

Oficiální dovozce a prodejce infratopení Wellina pro ČR

Usby s.r.o.
Na svěcence 2494/2A
193 00 Praha 20 - Horní Počernice
www.usby.cz
info@usby.cz
Tel.: +420 608 366 737, +420 272 047 389

 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 12992 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Voda, plyn a topení

Tepelná čerpadla – přehled jednotlivých typů a jejich výhody a nevýhody

Tepelná čerpadla – přehled jednotlivých typů a jejich výhody a nevýhody

Teplo domova je nedílnou součástí každého bydlení. Bez něj bychom v domácnosti nedocílili tak příjemně hřejivé atmosféry. Pro zajištění správné teploty v místnostech si můžete vybrat z několika různých technologických řešení. Jednou z možností je instalace tepelného čerpadla.

 
Tepelné čerpadlo se vyplatí i bez dotace

Tepelné čerpadlo se vyplatí i bez dotace

Pokud máte obavy, že tepelné čerpadlo má příliš dlouhou návratnost nebo že se bez dotace vůbec nevyplatí, může to být v některých případech i pravda. Záleží na tom, s jakým systémem tepelné čerpadlo porovnáváte a do jakého objektu jej chcete použít. A také nejen pořizovací a provozní náklady hrají při výběru zdroje tepla roli.

 
Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 
Tepelná pohoda a pěkný design

Tepelná pohoda a pěkný design

Otopné konvektorové systémy Licon představují nadčasový a velmi efektivní způsob vytápění místností. Je to dáno jejich excelentními užitnými vlastnostmi a možnostmi elegantně skloubit funkčnost a design.

 
Jaké radiátory zvolit právě do vašeho interiéru?

Jaké radiátory zvolit právě do vašeho interiéru?

Zvažujete výměnu stávajícího systému topení? Rozhodli jste se investovat do radiátorů? Potom jsme si právě pro Vás připravili takový malý souhrn, který Vám může s výběrem pomoci.

 
Jak vybrat průtokový ohřívač vody? Důležitá je teplota vody, průtok i potřebný příkon

Jak vybrat průtokový ohřívač vody? Důležitá je teplota vody, průtok i potřebný příkon

Průtokový ohřívač, je nejekonomičtější způsob přípravy teplé užitkové vody. Připravuje, ohřívá, teplou vodu pouze v momentu její spotřeby. Oprávněně jsou tedy všechny naše průtokové ohřívače zařazeny do energetické třídy „A“. Není tedy třeba žádná zásoba, která, ať již s jakkoliv kvalitní tepelnou izolací, v nádobě chladne a musí být průběžně dohřívána.

 
5 důvodů, proč změnit dodavatele energií

5 důvodů, proč změnit dodavatele energií

Změna dodavatele energií je stále v hlavách velké části zákazníků uložena jako něco, co se dělá maximálně jednou za život. Přitom otevření trhu novým dodavatelům vytvořilo konkurenční prostředí a znamenalo naprosto jednoznačně výhru pro zákazníky. Jen je potřeba si tu výhru vybrat.

 
Doplňková topná tělesa

Doplňková topná tělesa

Zima se blíží a s ní i topná sezóna. Mnohdy potřebujeme rychle zatopit v místnosti, kde jiný centrální zdroj tepla není, mnohdy ani zmíněné ústřední topení k vytvoření příjemného klima nestačí. Nezbývá než se poohlédnout po nějakém přídavném topném tělese.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Saténové povlečení české výroby

Vyberte si z více než 150 moderních i klasických vzorů kvalitního českého saténové povlečení. Moderní zapínání na zip či praní na 60°C je u našeho povlečení samozřejmostí.

 

Moderní kuchyně PELC

Naše moderní kuchyně jsou určeny i pro ty nejnáročnější zákazníky, kteří mají rádi neobvyklý a neokoukaný design a exkluzivní materiály. Moderní kuchyně ve vysokém lesku nebo naopak praktické materiály s 3D povrchem ve spojení s originálním řešením kuchyně budou harmonicky doplňovat Váš interiér.

 

MASIVNÍ POSTELE A LOŽNICE V RETRO STYLU

Masivní postel z dubu model JESSIE splní nejpřísnější nároky na retro design a moderní funkčnost ložnice z masivního dřeva. Právě díky tomuto materiálu je rám celé postele stabilní.

 

Matrace Store – vše pro zdravé spaní

Specializovaný eshop na matrace, rošty do postele, chrániče, anatomické polštáře a postele. Odborně poradíme při výběru správné matrace pro Vás. Nyní akce „matrace doprava zdarma“!

 

Betonové palisády PREFA DEKOR

Betonové palisády se využívají při řešení venkovních schodišť, záhonů, tesas a další venkovní architektuře. Ve dvou barevných odstínech - natural a béžová.

 

Kvalitní garážová vrata Minirol

Hledáte pro svou garáž vrata, která vydrží dlouhá léta? Rolovací garážová vrata Minirol jsou vyrobeny z vysoce kvalitních lamel, ke každým vratům navíc dostanete záruku 5 let.

 

Reklama

Firmy z oboru

ROMOTOP - výrobce krbových kamen

Proč ROMOTOP? Firma patří mezi evropské lídry výrobců krbových kamen, krbů a krbových vložek. Připojte se do naší velké rodiny, která čítá téměř milion spokojených zákazníků po celém světě.

Topné folie MAXECO 3. generace

Topný systém MAXECO - moderní, zdravý a úsporný zdroj tepla. Má široké využití pro rodinné domy, průmyslové a hospodářské stavby, nevyjímaje terária, voliéry.

Komíny a komínové systémy CJ BLOK?

Univerzální komínový systém pro všechny druhy paliv, pro suchý i mokrý provoz. Dodáván jako kompletní stavebnice se zárukou 30 let.

Nejčtenější z této rubriky

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Posezení u zahradního krbu je aktuální již v tomto období. My vám přinášíme podrobný návod na jeho stavbu na základě zkušenosti našeho čtenáře.

 

Teplo chytře

Teplo chytře

Ekonomické stavby jako první z velkých stavitelů zavedly masivní podporu vytápění pomocí tepelných čerpadel. Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali generálního ředitele společnosti pana Davida Mencla a manažera projektu pana Martina Protivy.

 

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Ohniště je oblíbenou součástí venkovního sezení. Kdo negriluje nebo alespoň neopéká párky, jako kdyby vůbec nebyl. Mít zahradu bez ohniště je obrovská škoda, zejména pro domácí kutily, kteří si jej hravě sestaví i sami. A ti méně zruční si můžou vybrat z široké nabídky ohnišť v obchodech.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 

Jak vybrat vhodný ventilátor do parného léta?

Jak vybrat vhodný ventilátor do parného léta?

V parných letních dnech hledáme jakýkoliv způsob, jak se alespoň na chvíli zchladit. V posledních letech se dostávají zpět na výsluní ventilátory, které toho však kromě pouhého vytváření příjemného vánku zvládají mnohem více. Dokážou ionizovat vzduch, vytvořit dojem přírodního větru nebo myslet na to, abychom během spánku neprochladli.

 

Malá domácí větrná elektrárna

Malá domácí větrná elektrárna

O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví (ale už mnohem méně se v tomto směru dělá). Mají mnoho zarytých příznivců i neméně zarytých odpůrců. Totéž se týká i větrných elektráren. My se teď však nebudeme zabývat velkými větrnými elektrárnami, ale pouze těmi malými pro domácí použití.

 

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Chceme-li mít teplou vodu k dispozici okamžitě a v dostatečném množství, musíme si správně vybrat způsob, kterým ji budeme ohřívat. Efektivní a bezproblémový ohřev vody zajistí elektrické bojlery, které v současnosti patří mezi vůbec nejžádanější metody ohřevu vody. Dnes již existují i inteligentní bojlery, které si vaši spotřebu vody pamatují a šetří vám peníze.

 

Další z této rubriky

Energeticky úsporné systémy od KKH Brno

Energeticky úsporné systémy od KKH Brno

Společnost KKH Brno, spol. s r. o. se prosazuje jako inovátor a dodavatel produktů v oblasti kondenzační techniky, obnovitelných zdrojů a komplexního řešení tepelné a klimatizační techniky. Na český trh dodává také zařízení pro přípravu teplé vody a zásobníky vody.

 

Betonové lehčené komíny BLK - kvalitně a bez kompromisů

Betonové lehčené komíny BLK - kvalitně a bez kompromisů

Již osmým rokem firma Betonové stavby – Group s.r.o., Klatovy nabízí a dodává na náš stavební trh kompletní certifikovaný komínový systém, sestávající z lehčených liapor-betonových tvárnic (BLK) a výstroje z korozivzdorné oceli DIN 1.4571, 1.4404 (ČSN 17348 a ČSN 17349).

 

Vše o vytápění 6. – Kotle na tuhá paliva

Vše o vytápění 6. – Kotle na tuhá paliva

Zvažujete, jak co nejefektivněji a nejlevněji vytápět váš dům? Zdají se vám ceny energií vysoké a nemáte přílišnou důvěru k moderním způsobům vytápění? Možná proto jste se rozhodli pro klasické vytápění tuhými palivy. Je to dobré řešení? Podle čeho bychom měli vybírat kotel na tuhá paliva a jakých parametrů se držet?

 

Co potřebujeme ke zdravému bydlení?

Co potřebujeme ke zdravému bydlení?

Téma zdravého životního stylu je pro velkou většinu z nás důležité, a tak jsme pro zdraví naše a svých blízkých schopni udělat vskutku mnohé. Myslíme na zdravé stravování, pravidelně sportujeme a relaxujeme, ale jakým způsobem si lze zajistit předpoklady pro zdravé bydlení?

 

Řízené větrání se stává nutností

Řízené větrání se stává nutností

V návaznosti na snižování energetické náročnosti staveb se řízené větrání stává nezbytným ve všech druzích výstavby, především však pro bydlení, ať již v bytových nebo rodinných domech.

 

Nástěnná klimatizace jako ozdoba moderní domácnosti. Jak vybírat?

Nástěnná klimatizace jako ozdoba moderní domácnosti. Jak vybírat?

Klimatizace zajistí příjemný vzduch pročištěný od alergenů, bakterií i chřipkového viru. V zimě účinně a rychle přitápí. Moderní jednotky fungují také jako hezký designový prvek.

 

Servisní prohlídky plynových kotlů ušetří čas i peníze

Servisní prohlídky plynových kotlů ušetří čas i peníze

Začíná topná sezóna a včas zrevidovaný kotel může ušetřit tisíce korun. Případ, kdy začátkem topné sezóny zjistíme, že zrovna ten náš kotel stávkuje, není zrovna potěšující zpráva. Stejně jako fakt, že účet po protopené sezóně naběhl do mnohem vyšších částek, než jsme původně čekali. Dobrou prevencí je včasná revize plynového kotle.

 

Koupelnové žebříky z jiného úhlu, pro novostavby i rekonstrukce

Koupelnové žebříky z jiného úhlu, pro novostavby i rekonstrukce

Otopný žebřík se stal nezbytnou součástí moderní koupelny. Na trhu dnes najdete koupelnové žebříky mnoha barev i tvarů a se zbytkem prostoru je tak snadno sladíte. KORADO nabízí u všech svých koupelnových těles KORALUX i variantu originálního a praktického prostorového uchycení.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

Turecko-Dovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom