Reklama

Zdražování energií? Víme, jak se mu vyhnout!

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

15.09.2010

Stále rostoucí ceny energií nás nutí s jejich spotřebou nakládat stále efektivněji. Zpravidla největší položkou jsou náklady na vytápění a ohřev TUV. Většina současných topných systémů je však limitována principem předávání tepelné energie do prostoru konvekčním prouděním teplého vzduchu.

S tím je spojena celá řada nevýhod včetně vyšších nákladů na vytápění. Jak se těmto negativům vyhnout? Výměnou konvekčního vytápění za sálavé získáte teplo jako od kachlových kamen a náklady na vytápění klesnou až o 50%.

Sálavé vytápění infrapanely Wellina představuje využití nejúčinnějšího způsobu vytápění obobdobného jako u kachlových kamen – sálání.

Princip konvekčního vytápění

Abychom se v místnosti cítili příjemně, je důležité dosáhnout tepelné pohody tak, aby v celém prostoru bylo dosaženo co nejmenších teplotních rozdílů s minimální rychlostí proudění vzduchu. Běžné konvekční vytápění radiátory primárně ohřívá vzduch, od vzduchu se ohřívá celý prostor. Prohřátí je nerovnoměrné a teploty mezi podlahou a stropem mohou dosahovat rozdílu více jak 5°C.  

Vnější obvodové zdivo a podlaha je chladnější a musíme topit na vyšší teplotu abychom dosáhli optimální tepelné pohody.

 
Obr. 1 - Infračervené vytápění                Obr. 2 - Konvekční vytápění

Princip sálavého vytápění

Pokud však primárně ohřejeme tyto povrchy, vzduch se od těchto ploch ohřeje rovnoměrně v celém objemu a pokud v místnosti zajistíme alespoň minimální cirkulaci vzduchu, bude dosaženo tepelné pohody již při teplotách řádově o 1 – 3 °C nižších. Výsledkem je teplo i od nohou, nižší provozní náklady na vytápění, konstatní vysoušení zdiva a pokud použijeme přesnou regulaci, je možné dosáhnout úspory nákladů na vytápění až 50%. Pro tento způsob vytápění jsou speciálně určeny infrapanely rakouského výrobce Redwell Manufaktur GmbH s více než 12 letou historií výroby.

Vhodné typy staveb pro sálavé vytápění

Infratopení založené na principech sálání a ohřevu interiéru místnosti je možné použít ve většině typů staveb a použitých konstrukčních materiálů. Nejvhodnější jsou materiály typu Porotherm, plná cihla, Ytong, Izoblok či Durisol, ale vynikajících výsledků dosahujeme stejně jako kachlová kamna ve dřevostavbách, jak masivních tak i sendvičových. Jako materiál pro dřevostavby doporučujeme masivní lisované slámové ekopanely tuzemské produkce, které kombinují výhody dřevostaveb a masivních zdí s dobou akumulací při přijatelné vstupní investici. Ekopanely se nejčastěji doplňují teplenou izolací minerální vatou nebo ovčí vlnou. Tato konstrukce s infrapanely Wellina zaručuje nízkoenergetický standard a náklady na vytápění se stávají zanedbatelnou položkou. Stavba je masivní, požárně odolná a umožňuje realizaci ve velmi krátkém čase.

Ekopanely jsou ekologické z přírodních materiálů a při jejich výrobě není ničeno životní prostředí. Jedná se o přírodně odbouratelný materiál.

Infrapanely jsou výhodnější než plyn a dokonce i TČ

Infrapanely Wellina jsou určeny pro použití jako hlavní topný systém. V porovnání s plynem není nutné budovat nákladné přípojky, platit paušální platby za připojení, budovat odkouření, realizovat rozvody vody, instalovat radiátory a instalovat kotel v technické místnosti.

V porovnání s tepelnými čerpadly je vstupní investice řádově o dvě třetiny nižší. Není nutné budovat vrty, rozvody kolektorů po pozemku, instalovat složité počítačem řízené technické zařízení.

Infrapanely jsou bezhlučné a z hlediska budoucnosti naprosto bezúdržbové s absencí mechnických součástek je životnost infrapanelů několikanásobně delší než výše zmíněné způsoby vytápění.

Návratnost investice do pořízení infrapanelů Wellina je do cca 5 – 7 let. Infrapanely nedosahují tak nízkých provozních nákladů jako TČ, ovšem ve výsledné finanční úspoře TČ je návratnost vstupní investice v porovnání s infrapanely v řádech cca 50 – 60 let. Investice do kvalitních infrapanelů se tak jednoznačně vyplatí.

Konstrukce infrapanelů Wellina – kvalita je až na prvním místě!

Absence mechanických a elektronických součástí zaručuje dokonalý a bezporuchový chod s nulovými náklady na opravy. Dokonalé konstrukční řešení zabraňující přístupu nečistot a vlhkosti umožňuje použití i v těch nejnáročnějších prostorách koupelen, bazénových prostor a Whirlpoolů s požadavky na krytí IP65, které infrapanely Redwell splňují. Takto vysoká odolnost proti vnějším vlivům výrazně prodlužuje životnost a opotřebení infrapanelů a poruchy jsou pro nás prakticky neznámými pojmy.

Léty prověřené řešení

Infrapanely Wellina si dominantní pozici na trhu získaly svou moderní konstrukcí, použitými materiály a patenovanými certifikovanými výrobními postupy. Na poli sálavého vytápění nabízí nejširší nabídku provedení infrapanelů na trhu pro dokonalé přizpůsobení každému interiéru.
Unikátní použité karbonové vlákno (1) je součástí patentovaného řešení zaručující vysokou odolnost proti opotřebení a přetížení. Infrapanely Wellina dokáží odolávat i více jak dvounásobnému přepětí v síti a dalece tak převyšují odolnost běžně dostupných levnějších technologií. Karbonové vlákno se skládá z několika desítek tisíc vláken a speciálním vinutím zaručuje dokonalou eliminaci a odstínění elektrosmogu. Vlákno je uložené v akumulačním jádru (2), které zajišťuje rovnoměrné prohřátí celé polochy a účinné sálání do prostoru i dlouho po vypnutí přívodu elektrické energie. Emailová ocel na povrchu infrapanelů (3) má vysoký podíl sálání. Díky tomu lze použít dokonale hladký povrch pro snadnou údržbu bez ztráty tepelného výkonu – infrapanely Wellina jsou tak vhodné i pro velmi prašná prostředí a v průběhu používání nemění svůj vzhled a barevnost.

Infrapanely jsou zavěšeny na zdi na distančních sloupcíh a ve vzniklé mezeře vzniká mezi zadní stranou infrapanelu a zdí mírné konvekční proudění vzduchu. Díky tomuto řešení je místnost rychleji prohřáta a teplo nezůstává u stropu, ale je maximálně využito. V porovnání s infrapanely s pouze sálavou složkou je tak dosaženo výrazných úspor.  

Kvalita - v tom je ten rozdíl

Výroba infrapanelů je řízena certifikáty ISO 9001 a 14001 a další certifikace CE, RW TUV, GS, CSA, G-OSTR a IGEF zaručuje kvalitu exportovanou do více než 30 zemí světa.
Infrapanely Wellina tak představují nejvyšší kvalitu, bezporuchový chod a životnost na trhu, a udávají tak směr moderních konstrukcí nízkonákladového vytápění. Rakouský výrobce Redwell Manufaktur GmbH s více než dvanáctiletou tradicí přináší na trh pravidelně novinky nejen v oblasti domácích infrapanelů s optimálním poměrem sálavé a konvekční složky, ale také v oblasti průmyslového vytápění s pouze sálavou složkou a teplotami nad 100°C.

Pro více informací o vysoce kvalitních a úsporných infrapanelech Redwell a zpracování nezávazných cenových nabídek kontaktujte http://www.usby.cz/zastoupeni/.  

Související články:
Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!
Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!
Infratopení v dřevostavbě
Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení
Obrazy, které topí a šetří – infratopení Wellina
My topíme zrcadlem!

 
Kontakty:

Oficiální dovozce a prodejce infratopení Wellina pro ČR

Usby s.r.o.
Na svěcence 2494/2A
193 00 Praha 20 - Horní Počernice
www.usby.cz
info@usby.cz
Tel.: +420 608 366 737, +420 272 047 389

 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 15505 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

Další články na téma Voda, plyn a topení

Tepelná čerpadla – přehled jednotlivých typů a jejich výhody a nevýhody

Tepelná čerpadla – přehled jednotlivých typů a jejich výhody a nevýhody

Teplo domova je nedílnou součástí každého bydlení. Bez něj bychom v domácnosti nedocílili tak příjemně hřejivé atmosféry. Pro zajištění správné teploty v místnostech si můžete vybrat z několika různých technologických řešení. Jednou z možností je instalace tepelného čerpadla.

 
Snížení účtů za energie pomůže v obtížné situaci

Snížení účtů za energie pomůže v obtížné situaci

Jak vážné ekonomické dopady bude mít současná situace na domácnosti, zatím nikdo netuší. Proto je dobré začít se připravovat už teď a udělat, co se dá. Třeba si snížit účty za energie. Navíc kvůli tomu nemusíte ani nikam chodit.

 
Kalorimetry - kompaktní měřiče tepla fungují velmi spolehlivě

Kalorimetry - kompaktní měřiče tepla fungují velmi spolehlivě

Nechcete-li platit za teplo, které vás doma příliš nezahřálo, ale uniklo k sousedům, nedělejte to. Nechejte si nainstalovat takzvané stanovené měřidlo tepla a plaťte už vždy jen teplo, které skutečně odeberete a sami spotřebujete. Kalorimetry jsou měřidla, která plně odpovídají současnému Zákonu č. 505/1990 Sb. o metrologii, ve znění pozdějších předpisů.

 
Úsporné vytápění pro Váš domov

Úsporné vytápění pro Váš domov

Otopné konvektorové systémy Licon představují nejen úsporu ale i nadčasový a velmi efektivní způsob vytápění místností. To je dáno jejich excelentními užitnými vlastnostmi a možnostmi elegantně skloubit funkčnost a pěkný design. Nová značka Optimized Convection.

 
Topenilevne.cz – kvalitní trubky a kotle s dlouhou životností

Topenilevne.cz – kvalitní trubky a kotle s dlouhou životností

Pokud stavíte, nebo renovujete byt, dům či nebytové prostory, bezpochyby Vás budou zajímat výrobky týkající se vody, plynu, topení, sanity i kanalizace. Náš internetový obchod Topenilevne.cz pak proto právě Vám nabízí pestrý sortiment zboží, který například představují trubky (CU trubky atd.), elektrokotle, kamna, krby, vodárny, vany nebo toalety. Tím ovšem není naše nabídka vyčerpána ani zdaleka, stačí nás však navštívit. Přispějeme Vám dobrou radou a navíc s námi ušetříte.

 
Infrapanely - studie prestižní univerzity přinesla překvapivé výsledky

Infrapanely - studie prestižní univerzity přinesla překvapivé výsledky

Na Aristotelově univerzitě v Thessaloniki provedli odborníci ze strojírenské fakulty výzkum v rámci projektu firmy Redwell Manufaktur GmbH, při kterém byly porovnány běžné topné systémy. Studie se zaměřila na energetickou účinnost, tepelnou pohodu, náklady a ekologičnost vybraných topných zařízení.

 
Ušetřete za topení až několik tisíc ročně. Změňte dodavatele!

Ušetřete za topení až několik tisíc ročně. Změňte dodavatele!

Ušetřit peníze za topení můžete několika způsoby. Můžete si pořídit tepelného čerpadlo nebo kvalitně zateplíte dům, což vyžaduje nemalou investici. Pak můžete přestat topit a začít doma chodit v péřové bundě, ale to asi není ta nejlepší cesta. Existuje ale i velmi jednoduchá a přitom efektivní cesta k úspoře. Stačí změnit dodavatele energií a užívat si teplo domova bez velkých nákladů.

 
Tramonta Klima – tepelná čerpadla

Tramonta Klima – tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla patří k alternativním zdrojům obnovitelné energie. Odnímají teplo z venkovního prostředí a dále jej využívají pro vytápění či ohřev teplé vody. Pořízením tepelného čerpadla výrazně ušetříte na provozu vašeho domu, proto neváhejte a obraťte se na společnost Tramonta Klima, která se zabývá jejich kompletní dodávkou, montáží i servisem.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Sprchové dveře do niky sleva až 15 %

Hledáte kvalitní sprchové dveře do niky za rozumnou cenu? Podívejte se na naši širokou nabídku sprchových dveří. Pantové, jednokřídlé, dvoukřídlé, nebo posuvné s pojezdovými kolečky. Sprchové dveře i pro atypické stavební otvory od rozměru 65 cm - 153 cm.

 

Katalog projektů rodinných domů

Mube 2.01 - dvoupodlažní moderní rodinný dům na čtvercovém půdorysu. se plochou střechou o velikosti 3+kk.

 

Dotace na okna PREMIUM smart 150 000 Kč

Ideální pro novostavby i rekonstrukce. S trojsklem a trojitým těsněním. Využijte dotaci Nová zelená úsporám Light a získejte na tato okna až 150 000 Kč bez nutnosti spoluúčasti.

 

Nepropustné chrániče matrací

Chránič matrace výrazně prodlouží životnost Vaší matrace. Vybírat můžete z různých povrchových materiálů: klasické froté, 100% bavlna nebo moderní molton či tencel.

 

Reklama

Firmy z oboru

ROMOTOP - výrobce krbových kamen

Proč ROMOTOP? Firma patří mezi evropské lídry výrobců krbových kamen, krbů a krbových vložek. Připojte se do naší velké rodiny, která čítá téměř milion spokojených zákazníků po celém světě.

KORADO - český výrobce radiátorů

Otopná tělesa pro vás vyrábíme už více než 50 let. V našem portfoliu najdete nejen radiátory RADIK ale i koupelnové žebříky, designová tělesa, konvektory a rekuperace.

Topné folie MAXECO 3. generace

Topný systém MAXECO - moderní, zdravý a úsporný zdroj tepla. Má široké využití pro rodinné domy, průmyslové a hospodářské stavby, nevyjímaje terária, voliéry.

Nejčtenější z této rubriky

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Posezení u zahradního krbu je aktuální již v tomto období. My vám přinášíme podrobný návod na jeho stavbu na základě zkušenosti našeho čtenáře.

 

Teplo chytře

Teplo chytře

Ekonomické stavby jako první z velkých stavitelů zavedly masivní podporu vytápění pomocí tepelných čerpadel. Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali generálního ředitele společnosti pana Davida Mencla a manažera projektu pana Martina Protivy.

 

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Ohniště je oblíbenou součástí venkovního sezení. Kdo negriluje nebo alespoň neopéká párky, jako kdyby vůbec nebyl. Mít zahradu bez ohniště je obrovská škoda, zejména pro domácí kutily, kteří si jej hravě sestaví i sami. A ti méně zruční si můžou vybrat z široké nabídky ohnišť v obchodech.

 

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Podlahové vytápění řadíme jednoznačně ke komfortním typům vytápění bytů a domů. Má mnohé výhody, mezi nimiž je i úspora energií, a to je v dnešní době prioritní. Z hlediska rozložení otopných těles v místnostech a rozložení teploty vzduchu v interiéru má právě podlahové topení nejlepší možnosti. Podlahové vytápění řadíme mezi velkoplošné sálavé typy vytápění.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Malá domácí větrná elektrárna

Malá domácí větrná elektrárna

O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví (ale už mnohem méně se v tomto směru dělá). Mají mnoho zarytých příznivců i neméně zarytých odpůrců. Totéž se týká i větrných elektráren. My se teď však nebudeme zabývat velkými větrnými elektrárnami, ale pouze těmi malými pro domácí použití.

 

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Chceme-li mít teplou vodu k dispozici okamžitě a v dostatečném množství, musíme si správně vybrat způsob, kterým ji budeme ohřívat. Efektivní a bezproblémový ohřev vody zajistí elektrické bojlery, které v současnosti patří mezi vůbec nejžádanější metody ohřevu vody. Dnes již existují i inteligentní bojlery, které si vaši spotřebu vody pamatují a šetří vám peníze.

 

Další z této rubriky

Elektrické teplo domova

Elektrické teplo domova

Venku sněží, vločky víří ve větru a vidět je jen na pár metrů. Vy si však sedíte pěkně doma a díváte se na krb, kde praská dřevo a tančící plameny dodávají krásný pocit tepla. Takto se dá zimní čas strávit velmi příjemně, a tak není divu, že krby a krbová kamna či vložky prožívají v poslední době renesanci. Vždyť komu by připadalo romantické pozoroval radiátor ústředního topení?

 

Nové nástěnné a samostojné konvektory MINIB

Nové nástěnné a samostojné konvektory MINIB

Topná tělesa MINIB vynikají vysoce efektivním provozem. Při minimálních nákladech na vytápění a nárocích na prostor dosahují maximálního tepelného komfortu díky přirozené cirkulaci vzduchu. Firma nyní uvádí na trh dvě novinky – nástěnné a samostojné konvektory z oceli a unikátní způsob chlazení, tzv. chladící trámce.

 

Vytápíme infra kamny

Vytápíme infra kamny

Jedním z druhů topidel jsou i plynová infra kamna. Proč se tak vlastně nazývají a čím se liší od „normálních“ plynových kamen?

 

Úsporné topení se světovým designem

Úsporné topení se světovým designem

Jestliže stavíte, nebo plánujete rekonstrukci, budete zajisté řešit způsob vytápění. Způsob vytápění je třeba volit opravdu obezřetně, jelikož právě radiátory jsou tím, na čem se dá poměrně dobře ušetřit. V případě volby špatného způsobu vytápění – špatné radiátory, dochází během několika let ke zbytečně vysokým nákladům právě na vytápění. Velmi zajímavou a výhodnou volbou jsou bezesporu konvektory.

 

Také platíte za drahé teplo? My už ne!

Také platíte za drahé teplo? My už ne!

Neustále rostoucí náklady za topení – ohraná písnička, ale zároveň problém, který se dotýká nás všech a před kterým se nevyplácí utíkat, pokud to nechceme pocítit na vlastních peněženkách.

 

Do moderního domu patří komín. Ale ne ledajaký!

Do moderního domu patří komín. Ale ne ledajaký!

Vytápěcí systémy prošly v uplynulých letech obrovským vývojem. Některé jsou na komínových systémech zcela nezávislé, jiné naopak kladou na odvod spalin mnohem vyšší nároky. Řada stavebníků se výstavbě komínu vyhýbá ve snaze snížit pořizovací náklady domu na minimum. Z dlouhodobé perspektivy je přitom kvalitní komínový systém investicí, která se časem zúročí.

 

Tepelná čerpadla v komerčních objektech

Tepelná čerpadla v komerčních objektech

V současné době se převážná většina tepelných čerpadel instaluje v rodinných domech, ať už v novostavbách nebo starších domech. Tento stav vychází ze skutečnosti, že rostoucí ceny energií se přímo dotýkají provozních nákladů těchto domů a tím přímo „kapsy“ jejich majitelů.

 

Jak skladovat dřevo na topení

Jak skladovat dřevo na topení

Stále platí, že nejlevnější topení je dřevem. Dřevo na topení jako každý přírodní materiál pracuje, mění tvar i rozměr, sesychá a bobtná, ohýbá se, a přesto by jeho uskladnění venku ani vevnitř neměl být problém. Dřevo vzniklo venku, a tak postačí ho opatřit stříškou. Jisté nebezpečí může spočívat ve vlhnutí od terénu, ale slunce či mráz kvalitu dřeva nemění.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom