Švédské nerezové ohřívače vody - „ty vydrží“
09.09.2009
Společnost NIBE mimo tepelných čerpadel a jejich příslušenství dodává na český trh i nerezové elektrické a nepřímotopné ohřívače vody vhodné pro malé domácnosti, rodinné domy i penziony. Nerezové provedení ohřívačů NIBE zajišťuje jejich vysokou životnost při dlouhodobém zachování kvality vody.
Společnost NIBE mimo tepelných čerpadel a jejich příslušenství dodává na český trh i nerezové elektrické a nepřímotopné ohřívače vody vhodné pro malé domácnosti, rodinné domy i penziony. Nerezové provedení ohřívačů NIBE zajišťuje jejich vysokou životnost při dlouhodobém zachování kvality vody.
Kvalita použité nerezavějící oceli má na antikorozní odolnost nádoby pro ohřev vody značnou důležitost. Firma NIBE zvolila feritickou ocel EN 1.4521. Ta mimo jiné obsahuje 18 % chrómu a 2 % molybdenu, avšak minimální množství niklu. Protože se jedná o feritickou ocel, není náchylná k napěťové korozi, což znamená, že je odolná proti zvýšenému obsahu chloridů ve vodě.
Vysoký obsah chrómu a zvláště pak obsah molybdenu zlepšují odolnost vůči důlkové korozi. Extrémně nízký obsah niklu je výhodný i z hlediska ochrany zdraví a životního prostředí, protože se při provozu neuvolňují ionty niklu, které se u jiných materiálů mohou uvolňovat během počáteční fáze provozu. Kromě volby materiálu jsou důležité i jednotlivé fáze zpracování. Výrobní proces u firmy NIBE probíhá způsobem, který vylučuje vznik trhlin. Je důležité, aby po svaření měl povrch nádoby, který přichází do styku s vodou, homogenní složení. Toho se u firmy NIBE dosahuje využitím unikátního procesu moření, kdy dochází k pasivaci povrchu vytvořením rovnoměrné vrstvy oxidu na celém vnitřním povrchu nádoby pro ohřev vody.
Při styku s vodou s extrémně vysokým obsahem chloridů se může projevit důlková koroze, zvláště v kombinaci s vysokým stupněm tvrdosti vody, kdy dochází k usazování vodního kamene. V těchto případech se nemůže kyslík přirozeně obsažený ve vodě dostat na povrch oceli a koroze může probíhat pod nánosem vodního kamene.
Více informací o švédských nerezových ohřívačích vody najdete na stránkách výrobce www.nibe.cz
NIBE COMPACT - elektrický ohřívač
Ohřívač vody pro rodinné domy objemu 145/185/275 litrů s antikorozní ochranou Nerez EN 1.4521 je nerezovým elektrickým stacionárním ohřívačem vody a je optimální volbou pro samostatné rodinné domy se standardní potřebou
teplé vody. Nejmenší z ohřívačů COMPACT je vhodný pro instalaci do kuchyňské linky. Naopak větší modely je vhodné umístit do technické místnosti nebo koupelny. Ohřívač vody je tvořen nerezovou nádrží. Tepelná izolace ohřívače je provedena z bez freonové PUR pěny (EPS) pro dokonalé izolační vlastnosti ohřívače. Ohřívač je z výroby vybaven kombinovaným pojistným a směšovacím ventilem se zpětnou klapkou pro přímé napojení na rozvody studené a teplé vody v domě. Termostat směšovacího ventilu je nastavitelný maximálně do 80 °C.
NIBE PCU-R Nepřímotopný ohřívač
Ohřívač vody pro rodinné domy o objemu 80/100/120 litrů s antikorozní ochranou Nerez EN 1.4521 nabízí optimální volbu nepřímotopného ohřívače vody, který jednoduše napojit na stávající kotel na dřevo, elektriku, plyn či topný olej. Ohřívač vody PCU-R se skládá z nerezové nádrže. Tepelná izolace ohřívače je provedena z bez freonové PUR pěny (EPS) pro dokonalé izolační vlastnosti ohřívače. Vysoký výkon vestavěného trubkového výměníku, který je tvořen nerezovým potrubím zajišťuje velice rychlý a především efektivní ohřev vody. Nádrž ohřívače PCU-R je navržena pro maximální tlak 9 bar. Trubkový výměník ohřívače je navržen na maximální tlak 10 bar.
Související články:
Tepelná čerpadla nibe v akci
Nová švédská tepelná čerpadla Nibe
Nibe inovuje
Stavíte? Přestavujete?
- PR článek -
Článek byl zobrazen 20352 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místKvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.
Další články na téma Voda, plyn a topení

Koupelnové žebříky pro novostavby i rekonstrukce
Na trhu dnes najdete koupelnové žebříky mnoha barev i tvarů a se zbytkem prostoru je tak snadno sladíte. KORADO nabízí u všech svých koupelnových těles KORALUX i variantu originálního a praktického prostorového uchycení.

Výměnou radiátoru je možné ušetřit za vytápění tísíce korun ročně
Věděli jste, že zastaralá topná zařízení zvyšují náklady na spotřebu energie? Pokud chcete, aby vaše peníze, které za teplo dáváte, byly odteď vynakládány co nejefektivněji, vyměňte vaše staré radiátory za modernější a úspornější. Není to nijak složité, tento úkol s přehledem zvládnou i domácí kutilové. Stačí si nechat poradit, jaké zařízení je právě pro vás vhodné.

Pozor, ochlazuje se… připravte se na topnou sezónu včas!
Venkovní teploty klesají, proto je nejvyšší čas provést údržbu topení. Ať už máte doma nové nebo stávající radiátory, všechny potřebují vaši nenáročnou, avšak opravdu žádoucí péči! Specialista na otopná tělesa, společnost KORADO, a.s. vám v následujícím článku poradí, jak předejít tomu, aby vás příchod letošní zimy nezaskočil.

10 tipů, jak ušetřit v topné sezóně
Babí léto je pryč, a tak je dobré začít myslet na nadcházející topnou sezónu. Jak za topení ušetřit co nejvíc a zároveň mít doma příjemnou pohodu? Dost pro to můžete udělat vy sami, a to bez větší námahy.

Na co se zaměřit při výběru krbové vložky?
Topná sezóna už je zase za dveřmi a tak je třeba myslet na to, jak v dobách plískanic zahřejeme naše domovy. Pokud vám spíše než na estetice záleží na kvalitním vytápění a dlouhé životnosti, pořiďte si krbovou vložku. Ta bude i po mnoha letech intenzivního topení bez problémů plnit svou funkci.

Wawky nebo moderní plynový kotel?
Co si budeme povídat, lokální plynová topná zařízení, neboli WAW či „wawky“, už nenabízí to, co skýtají modernější podoby topidel, spojených s designovými radiátory. V čem tedy spočívají ony rozdíly mezi oběma typy vytápění? Popišme si to, v čem dnes vynikají plynové kotle a zda se ještě vůbec vyplatí pořizovat WAW.

Fotky či obrázky nepatří již do rámečků, ale na radiátory!
Dali jste si tu práci a skvěle sladili interiér domu či bytu, ovšem naprostou dokonalost místností vám kazí staré radiátory? Dříve byste se s jejich designem museli smířit, nyní již nemusíte! Společnost KORADO nabízí možnost výměny čelních desek radiátorů, které je možné pořídit v různých barvách, s obrázkem, kresbou či vlastním potiskem! Výsledkem jsou otopná tělesa, která se zaslouženě stanou naprostou dominantou obývacího pokoje, ložnice či kuchyně.

Doplňková topná tělesa
Zima se blíží a s ní i topná sezóna. Mnohdy potřebujeme rychle zatopit v místnosti, kde jiný centrální zdroj tepla není, mnohdy ani zmíněné ústřední topení k vytvoření příjemného klima nestačí. Nezbývá než se poohlédnout po nějakém přídavném topném tělese.