Reklama

Tenet CZ, s.r.o.

Kontaktní informace

Tenet CZ, s.r.o.

Pálená 228
572 01 Polička - Město
tel.: 461 721 554
www: www.tenetcz.cz
e-mail: tenetcz@tenetcz.cz
 

Popis činnosti firmy

Topení do celého domu „na klíč“

S tímto pojmem jsme zvyklí se setkávat spíš při stavbě celého domu dodavatelsky. Co však má dělat stavebník, který si svůj vysněný rodinný dům staví sám a chce v něm ekologicky a ekonomicky topit? Pomoc odborné firmy již ve fázi projektu celého domu ušetří mnoho komplikací při realizaci, ale hlavně při provozu celého otopného systému. To vše řeší projekt „Topení pro 3.tisíciletí“!

Dynamický rozvoj technologií   v posledních letech naplno zasáhl také oblast topení. Solární kolektory, tepelná čerpadla, podlahové vytápění atd. se stávají velice frekventovanými pojmy. Prudce rostoucí ceny energií nutí investory o takových systémech uvažovat.

JAKÝ SYSTÉM ZVOLIT?

Současný trh s otopnými systémy nabízí nepřeberné množství technologií pro výrobu či úspory tepla, samozřejmě na různé technické i cenové úrovni. Jednotliví výrobci se snaží vyvíjet a nabízet své výrobky. Bohužel jim však nezbývá prostor na zkoumání toho, jak bude jejich výrobek pracovat spolu s  dalšími součástmi celého otopného systému po jeho smontování. Je tedy nutné vyhledat odborníka, který je schopen, podle přání a finančních možností investora, otopný systém jeho domu takříkajíc „ušít na míru“.

ABY TOPENÍ OPRAVDU TOPILO

Úplnou samozřejmostí je tedy investice do projektu topení. Doba, kdy otopný systém s kotlem na uhlí a několika radiátory navrhnul a zrealizoval sám topenář, je nenávratně pryč. Správný projekt otopného systému musí vždy obsahovat nejen výpočet tepelných ztrát jednotlivých místností, nadimenzování otopných těles (radiátory, podlahové topení), zdrojů tepla (kotel, tepelné čerpadlo atd.) a správné hydraulické zapojení, ale také   systém měření a regulace. Nezřídka se stává, že dodavatelé jednotlivých komponent topení, v honbě   za ziskem, namontují zákazníkovi svá špičková zařízení „prošpikovaná“ elektronikou s vlastním řídícím systémem. Ten sice bezvadně dokáže řídit „své“ zařízení, ale komunikace s ostatními systémy řízení je přinejmenším obtížná. Výsledkem jsou pak odmontované jednotlivé regulátory   (kotel, solární kolektory atd.) v papírové krabici, protože nadřazená regulace celého domu se s nimi prostě nedomluví. Cílem všech zúčastněných by tedy neměl být jejich momentální profit, ale spokojený zákazník s funkčním a provozně úsporným topením.

MYSLET EKOLOGICKY SE VYPLATÍ

Začátek 3.tisíciletí zatím přinesl citelné zdražení zdrojů tepla (i zemní plyn, ještě před 10-ti lety levné a ekologické palivo budoucnosti, se stává luxusem) a na druhé straně rozšíření a zlevnění technologií na ekologickou výrobu tepla. Logicky se tak zkracuje doba návratnosti při pořízení takového systému. Také se mnohonásobně zvýšila životnost, např. moderní solární kolektor je prakticky „nesmrtelný“. V dnešní uspěchané době je nezanedbatelná úspora času - moderní otopný systém s vyspělou regulací je prakticky bezobslužný. Oproti klasickým palivům (uhlí, dřevo) jsou paradoxně podstatně nižší pořizovací náklady, protože cena stavební části s kotelnou, uhelnou, komíny a příslušnými protipožárními opatřeními převýší cenu alternativního zdroje energie.

CO JE TOPENÍ PRO 3.TISÍCILETÍ

Z uvedeného vyplývá, že orientovat se v tomto oboru a sledovat nejnovější novinky jednotlivých výrobců, je pro odborné projektanty velmi náročné, pro výrobce jednotlivých dílů a realizační firmy téměř nemožné. N a základě požadavků trhu proto firma TENET CZ za pomoci výrobců a dodavatelů jednotlivých komponent otopných systémů vytvořila typové sestavy podle zásad „moderního topení“ pro různé velikosti a typy objektů. Využívá se zde informací o nejnovějších produktech vývoje jednotlivých firem, které funkčnost svých výrobků v celých otopných systémech. Tato myšlenka je do značné míry převratná a výsledky celého projektu jsou pozoruhodné. Jedná se o ucelenou soustavu otopných systémů, nazvaných podle planet sluneční soustavy, které obsáhnou všechny typy objektů (přes rodinné domy, chaty, chalupy, bytové domy a penziony až ke sportovním a továrním halám). V duchu názvu projektu jsou v nich preferovány alternativní zdroje (solární kolektory, tepelná čerpadla), kondenzační kotle, nízkoteplotní otopná tělesa (podlahové vytápění, hliníkové radiátory), inteligentní regulace jednotlivých místností s možností dálkového ovládání přes mobil či internet, řízené větrání s rekuperací atd.

REALIZUJTE BEZ STAROSTÍ !

Firma TENET CZ zákazníkovi nabízí kompletní realizace otopných systémů do Vaší nemovitosti „na klíč“ vč. projektové dokumentace a bezplatného poradenství při výběru správného topení. Samozřejmostí je 2-letá záruka na celý otopný systém a záruka kompatibility jednotlivých součástí systému garantovaná jejich výrobci a dodavateli. Moderně navržený o odborně provedený otopný systém Vám může snížit náklady na teplo až na polovinu!

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Sedací vak Comfort XXXL

Sedací vak, pytel Comfort díky svému rozměru a tvaru nabízí velké množství výhod. Mnohahodinové sezení před počítačem, hraní her, četba se stanou úplně jiným rozměrem, ucítíte odpočinek a úlevu. Originální sedací vaky pro děti i dospělé nakupujte přímo u českého výrobce Relax-vaky.cz.

 

Nábytek na zahradu se slevou

Akční nabídka na zahradní sestavu dřevěného nábytku. Nakupujte výhodně u přímého dovozce zahradního nábytku. Stálé akce a slevy!

 

Stolní terracota gril Jata GR 559

Stolní terracota gril Jata GR 559, příkon 1600 W, ručně vyráběná 15mm keramická deska, nepřilnavý povrch odolný proti škrábancům a nožům, plocha 46 x 28cm, pro všechny druhy mas, unikátní přírodní chuť, vyrobeno ve Španělsku.

 

LAKOVANÁ VENKOVNÍ DLAŽBA BEST

Nová technologie ULTRA UV zajistí dlažbě dlouhou životnost a ochrání ji před blednutím. Takto ošetřená dlažba je nenáročná na údržbu. Nečistoty nevnikají do betonu a z povrchu je lze snadno odstranit čistou vodou.

 

Madla na zábradlí pro panelové domy

Výměna starého bakelitového madla za PVC madla v mnoha barevných odstínech, luxusnější a útulnější dřevěná madla či odolná plastová madla. Máme řešení téměř pro každého, nabízíme odborné poradenství, zaměření i profesionální montáž.

 

České zahradní traktory SECO Starjet

České zahradní traktory SECO Starjet - kvalitní a robustní traktory vyrobené v Jičíně. Stroje ihned skladem s dopravou zdarma. 

 

Reklama

Firmy z oboru

BeF Home s.r.o. - Krbové vložky a kamna

Moderní krbové vložky a kamna firmy BeF Home patří mezi špičku na evropském trhu.

Topné folie MAXECO 3. generace

Topný systém MAXECO - moderní, zdravý a úsporný zdroj tepla. Má široké využití pro rodinné domy, průmyslové a hospodářské stavby, nevyjímaje terária, voliéry.

Komíny a komínové systémy CJ BLOK?

Univerzální komínový systém pro všechny druhy paliv, pro suchý i mokrý provoz. Dodáván jako kompletní stavebnice se zárukou 30 let.

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

Turecko-Dovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom