Reklama

Vše o vytápění 3. – Sálavé infrapanely

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

17.10.2013

Vytápění domácností pomocí infrapanelů dnes není ještě příliš rozšířené, přitom právě topné panely přináší nejlevnější způsob, jak vytápět domy, byty či kanceláře pomocí elektrické energie. Infrapanely jsou díky technologii sálavého vytápění schopny předat teplo okolní stavební konstrukci a hloubkově ji prohřát. Je tak zajištěna dokonalá tepelná pohoda interiéru.

Infrapanely jsou poměrně novým a moderním způsobem vytápění, proto jsou pro mnoho lidí ještě velkou neznámou. Infrapanely však mají mnoho výhod, díky kterým by stálo za to pouvažovat nad jejich koupí.

Snadné pořízení i instalace infrapanelů

První výhodou je fakt, že přechod na vytápění pomocí topných panelů není nijak složitý a to hned z několika důvodů. Pořízení infrapanelů nezruinuje vaši peněženku. Nízké pořizovací náklady však nejsou tím jediným, proč jsou topné panely stále oblíbenější. Neméně potěší také jejich snadná instalace, kterou zvládnete svépomocí. Abyste si mohli topné panely doma nainstalovat, nepotřebujete provádět žádné velké stavební zásahy, náklady na instalaci topných panelů jsou tak nulové. Stačí je zapojit do zásuvky, což zvládne i naprostý laik. Místnost je pak do 20 minut příjemně vytopená. Pro instalaci na zeď či strop lze využít montážní sadu, která bývá součástí balení. Pokud s infrapanely počítáme již při projektování domu, instalaci přímo na zeď či strop zajistí elektrikář a žádné kabely ani zásuvky nebudou vidět. Pro laika bude na zdi jen obraz, tabule či zrcadlo.


Dekorace a topení v jednom, to jsou infrapanely. Foto: Wellina

Tepelná pohoda

Infrapanely přinesou do vaší domácnosti pohodlí, komfort a zajistíte si jimi spolehlivé topení. Tepla, které topné panely vytváří, si budete užívat nejen Vy, ale i několik dalších generací. A to vše bez nutnosti dalších investic. Infrapanely dokážou nahřát stěny na teplotu okolo 20 stupňů Celsia. Docílí tak rovnoměrného rozložení tepla v místnostech a tedy i lepšího tepelného hospodaření. Teplo se nešíří pouze směrem ke stropu, ale vytváří efekt tzv. teplé podlahy, díky čemuž si budete připadat, jako byste měli doma instalováno podlahové vytápění. Pomocí infrapanelů je tak možné uspořit až 40% nákladů na vytápění v porovnání s konvenčním vytápěním. Nedochází totiž ke zbytečnému přetápění. Jejich instalace je velmi vhodná také pro nezateplené objekty, jimž zajišťují rovněž nejnižší možné provozní náklady.

Bezpečné a zdravé vytápění

Vytápění pomocí infratopení má blahodárný vliv na zdraví člověka. Vzhledem k tomu, že u nich nedochází k žádné cirkulaci vzduchu a tedy ani k víření prachu, jsou infrapanely vhodné i do místností, které obývají alergici. Jelikož panely trvale vysoušejí zdivo, je tak zabráněno také vzniku plísní. Panely jsou navíc naprosto bezpečné, jsou vybaveny kontrolními čidly, které je chrání před přehřátím a poškozením. Přestože se nahřívají na vysokou teplotu, jsou díky speciálnímu povrchu i při těchto teplotách bezpečné na dotyk. Topné panely mají navíc také mnohem nižší ekologickou zátěž, čímž přispívají k ochraně životního prostředí. Infrapanely jsou celkově označovány za jeden z nejzdravějších způsobů vytápění.

Jak infrapanely fungují?

Infrapanely fungují na principu sálavého vytápění, kterému se říká rovněž infračervené vytápění. U konvekčního vytápění je ohříván vzduch, který následně teplo předává do předmětů. U sálavého vytápění je tomu však naopak. Topné panely se jednoduše zahřejí elektrickou energií na dostatečně vysokou teplotu, která se pohybuje okolo 100 stupňů Celsia. Infrapanely poté ze sebe vydávají infračervené paprsky, kterými se ohřívají okolní předměty v místnosti (stěny, podlaha, nábytek). V těchto předmětech teplo z 85% zůstává a pouhých 15% se odrazí do prostoru. Teplota okolních předmětů je tak mnohem vyšší, než teplota vzduchu. Tím dochází k akumulaci tepla a úspoře provozních nákladů. Primárně totiž neohřívají vzduch, ale předměty v místnosti.


Infrapanely můžou mít také podobu sloupu, který lze libovolně přemísťovat v prostoru. Foto: Redwell

Kam se umisťují?

Infrapanely je ideální instalovat proti masivním zdem s nejvyšší akumulací tepla. Jejich místěním proti vzdálenější stěně je dosaženo primárního ohřátí větší plochy místnosti a tím dojde k vyšší účinnosti vytápění. Infrapanely se nedoporučuje instalovat naproti oknům ani do jejich blízkosti, protože by infračervené paprsky procházely skrze okno ven a tím by sálavé teplo unikalo místo toho, aby bylo kumulováno ve zdi. Tepelné panely proto instalujte doprostřed stěny do výšky obrazu, aby tepelné sálání směřovalo co nejvíce do prostoru a nahřálo všechny pevné předměty v místnosti. Možné je take umístění infrapanelu je strop. Výhodou je, že právě stropy jsou ve většině případů prázdné a bílé infrapanely na nich esteticky ani dispozičně nijak nepřekážejí. Infrapanel instalovaný na stropě navíc přímo vytápí podlahu, která tak bude jako první příjemně vyhřátá.

Funkční i líbivé

Infrapanely jsou v současnosti vyráběny z mnoha materiálů, liší se provedením a například typem rámu - ten může být dřevěný, hliníkový, skleněný či lakovaný. Pěkně vypadají například panely tvořené kombinací skla a eloxovaného hliníku. Infrapanely mají kvalitní křemičitý topný povrch z hrubšího materiálu, luxusnější jsou pak skleněné infrapanely bez rámů, jejichž čelní stěna je tvořena speciálním bezpečnostním kaleným sklem. Vybírat tak můžete podle možností vaší peněženky.


Topný infrapanel jako tabule. Foto: Wellina

Velkým hitem poslední doby se však stávají také infrapanely s obrazovým motivem, kterým se jednoduše říká “topné obrazy”. Jsou vytvářeny pomocí nejmodernějších technologií a spojuje se v nich jak funkčnost, tak i estetika. Od klasických infrapanelů se liší tím, že jejich povrch není bílý, ale tvořený malbou (firmy mají své vlastní vzorníky, z nichž je možné si vybírat), případně námětem, který si zákazník sám dodá. Může jít o jakýkoliv obrázek či fotografii. Na infrapanely se aplikují foto fólie, které se dají jednoduše zase odstranit a vyměnit, pokud by se daný motiv okoukal. Výhodou topných obrazů je to, že si každý může vytvořit takový topný panel, který bude designově ladit s jeho interiérem. Zajímavé jsou rovněž infrapanely ve formě zrcadla, které se odlišují tím, že jejich povrchem je zrcadlo. Hodí se zejména do koupelen, ale jistě je využijete i jinde.

- jpa -

Článek byl zobrazen 14881 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

infrapanely

H.Troppová | 14.01.2019 12:23:51

Dotaz: Chtěla bych přitápět místnost pomocí infrapanelu. Je vhodné umístit panel na šikmý podhled? Děkuji za odpověď

Odpovědět

 

Dotaz

Stoklasa | 10.05.2017 08:47:44

Jak velký panel byc asi potřeboval do dřevěné zahradní chatky,zateplené 10cm vaty o rozměru 4,5 × 4 x2

Odpovědět

 

Topeni

Zdeněk | 08.03.2016 06:36:11

Dobry den , Začátkem zimy jsem si nechal nainstalovat infra panely od firny do stareho domu. 1.V koupelne mam na obkladech stále srazenou vodu a na WC taky. Na obvodových zdech ,zed je z trupli 70 cm nebo zdivo 45cm . Co stím.
2. Moje představa byla ze když si sednu na prkenko WC bude ohrate a ne studene. 3. Mame plovoucku, dlazbu v kuchini před panelem dlažba je studena( panel na stene 800W) a mel jsem predstavu ze to ohreje tu dlazbu. 4.Tam kde mame skrine se me dela vlhko a plisen, i za valendou v děčkem pokoji. Je to jen na obvodových zdech rodineho domu která není zateplen. Dekuji Vam za informace

K topeni: me to moc natchlo u jednoho kamaráda, který to mel doma mel teplou podlahu jako kyz by mel podlahovku a me je zima od nohou.

Odpovědět

 

Re: Topeni

| 26.01.2017 18:48:50

Do starého domu počítejte o 1,5 až 2násobek vatáže více,než vám napočítají od firmy.Počítají tak,aby jim kalkulace vyšla co nejméně a zákazník potom trpí.

Odpovědět

 

Re: Topeni

| 26.01.2017 19:00:47

Platí zásada na 1Kubík Nový dům:koupelna a WC 60watů,pokoje 50watů,chodby a předsíně 40 Watů

Starý dům – minimálně násobek 1,5,jak na nový. Je to na pořízení dražší,ale super na teplotní pohodu.

Odpovědět

 

Kontextová reklama

 • TERRAN – barevný svět střech

  Když se dokonalá směs barev a tvarů smíchá s téměř staletými výrobními zkušenostmi a technologiemi, vznikne nadčasový a moderní střešní systém. Naše společnost, která působí na trhu už několik generací, se vyznačuje neustálou snahou o inovaci a rozvoj našich služeb.
 • Nízkoenergetická střešní okna, která šetří Vaši peněženku, naleznete na www.fakro.cz

  Střešní okna s trojskly se díky své energetické úspornosti pomalu stávají standardem. Pro ještě lepší tepelné parametry a pro profesionální zateplení doporučujeme speciální zateplovací sadu a lemování Thermo.
 • Skryté zárubně a dveře Dorsis - minimalismus je krásný i praktický

  Skryté zárubně a dveře Dorsis jsou dokonalým a funkčním prvkem moderních interiérů. Vlastní vývoj, výroba i montáž umožňuje dodávat dveře i zárubně na míru vašim interiérům. Vzýváme minimalismus a design, ale nikdy neustupujeme od nároků na prémiovou kvalitu a řemeslo.
 • Kvalitní nábytek do kanceláře i domácí pracovny

  Vybavte si kancelář, home office nebo pokoj pro studenty kvalitním nábytkem, který vydrží každodenní zátěž - pracovní stoly, židle i kontejnery.
 • Květináče LECHUZA - krásné rostliny bez starostí

  Květináče LECHUTA svou propracovanou funkčností nabízí tolik předností, že daleko předstihují ostatní květináče. Květináče jsou vyráběny v mnoha barevných variantách s kvalitním lakováním – s keramickým nebo kovově efektním leskem.

Další články na téma Alternativní a ekologické tepelné zdroje

Tepelná čerpadla v palbě vašich otázek

Tepelná čerpadla v palbě vašich otázek

Zvýšený zájem o levnější, ekologičtější a pohodlnější vytápění rodinných domů obrací pozornost investorů k využívání alternativních zdrojů energie. Oblastí, která v poslední době zaznamenává největší rozvoj, je využívání tepelných čerpadel. Z nejčastěji pokládaných otázek, které se tohoto způsobu vytápění týkají, jsme pro Vás vybrali čtyři následující.

 
Infrazářiče a karbonová topidla slibují okamžité teplo i blahodárné účinky - v interiéru i na terase

Infrazářiče a karbonová topidla slibují okamžité teplo i blahodárné účinky - v interiéru i na terase

Infračervené světlo je obecně považováno za velice blahodárné pro lidské zdraví a proto má velké využití má například v oblasti welness služeb. Tam však jeho využití nekončí a pořídit jej lze i do běžného bytu v podobě výkonných infrazářičů či karbonových topidel. Jak takováto topidla fungují, jaké mají výhody a kam se nejvíce hodí?

 
Konvektor je účinné, moderní, úsporné a estetické otopné těleso

Konvektor je účinné, moderní, úsporné a estetické otopné těleso

Společnost MINIB, a.s. patři k předním výrobcům konvektorů v České republice. V současné době exportuje své výrobky do třiceti zemi Evropy, Asie, Austrálie i Ameriky.

 
Jak vytopit bydlení levně a zdravě?

Jak vytopit bydlení levně a zdravě?

S příchodem chladných dnů už tradičně přicházejí obavy z nadcházející topné sezóny. Velmi často proto, že jediným možným způsobem, jak rychle naše bydlení vytopit, jsou elektrické přímotopy, jejichž provoz však výrazně provětrává peněženky. Víte, že můžete topit elektřinou a přitom se nebát, že vás astronomické cifry na složenkách srazí na kolena?

 
Sluneční energie pro ekologii i pohodlí

Sluneční energie pro ekologii i pohodlí

Je všeobecně známo, že světová spotřeba energie neustále vzrůstá. Tradiční zdroje energie tedy již nestačí, a proto se využívají ve stále větší míře i alternativní zdroje. Jedním z těchto zdrojů je i solární energie, která začíná být nejen ve světě ale i u nás stále populárnější.

 
Konvektory MINIB - nejčastější otázky při výběru konvektorů

Konvektory MINIB - nejčastější otázky při výběru konvektorů

Klasická otopná tělesa jsou v současnosti zatlačována do pozadí a nahrazují je moderní a úsporné konvektory. Tato otopná tělesa jsou téměř neviditelná a nenarušuji estetiku interiéru. Přestože je hlavním účelem konvektorů MINIB vytápění, je možné je využívat i pro dochlazování během horních letních měsíců.

 
Jak vybrat správně radiátor?

Jak vybrat správně radiátor?

Rekonstruujete byt či stavíte nový rodinný dům? Nebo jen nejste spokojeni se současným stavem svého vytápění a rozhodli jste se pořídit si nové radiátory? Podívejte se na několik tipů, které vám pomohou vybrat ten správný radiátor.

 
Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!

Jak na vytápění suterénních prostor? Infrapanely!

Rostoucí ceny nemovitostí nutí stále ve větší míře využívat cenově dostupnější, ale o to obtížněji využitelné prostory suterénů, sklepů a podobně. V současné době se nejen v centrech měst takto využívá podstatná část těchto prostor k bytovým i nebytovým účelům.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Rozmanitá nabídka růží od STARKLa!

Pěstování růží má v našem zahradnictví více jak stoletou tradici. V našem E-SHOPU naleznete nabídku růží vhodných pro zdejší zahrady a parky!

 

Saténové povlečení české výroby

Vyberte si z více než 150 moderních i klasických vzorů kvalitního českého saténové povlečení. Moderní zapínání na zip či praní na 60°C je u našeho povlečení samozřejmostí.

 

VILEDA TURBO - PRO DOKONALÝ ÚKLID PODLAH

Set kbelíku a mopu Vileda TURBO odstraňuje více než 99 % bakterií a virů jen za pomocí vody díky mikrovláknům v hlavici mopu. K důkladnému vyčištění není nutné používat žádné chemikálie.

 

 

Zahřeje v chladných podzimních dnech

Infrazářič Scheppach EPH 1200 vytvoří pocit krásného hřejivého tepla v zimních zahradách, balkónech nebo na terasách. Díky otočnému mechanismu rozšíří teplo až v 360stupňovém úhlu.

 

Krbová kamna ROMOTOP - teplo na dosah ruky

Krbová kamna ROMOTOP do vašeho domu přinesou vřelou atmosféru a jistotu. Spolehněte se na kvalitu českého výrobce, zákaznický servis a vyberte si z mnoha typů výrobků.

 

Zábrany květinových truhlíků

Na okenních parapetech spolehlivě zabezpečí nejen květiny proti jejich pádu. Zábrany květinových truhlíků jsou subtilní, vyrobené z kvalitní nerezové oceli a budou vám tak sloužit dlouhá léta.

 

Reklama

Firmy z oboru

ROMOTOP - výrobce krbových kamen

Proč ROMOTOP? Firma patří mezi evropské lídry výrobců krbových kamen, krbů a krbových vložek. Připojte se do naší velké rodiny, která čítá téměř milion spokojených zákazníků po celém světě.

KORADO - český výrobce radiátorů

Otopná tělesa pro vás vyrábíme už více než 50 let. V našem portfoliu najdete nejen radiátory RADIK ale i koupelnové žebříky, designová tělesa, konvektory a rekuperace.

Topné folie MAXECO 3. generace

Topný systém MAXECO - moderní, zdravý a úsporný zdroj tepla. Má široké využití pro rodinné domy, průmyslové a hospodářské stavby, nevyjímaje terária, voliéry.

Nejčtenější z této rubriky

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Posezení u zahradního krbu je aktuální již v tomto období. My vám přinášíme podrobný návod na jeho stavbu na základě zkušenosti našeho čtenáře.

 

Teplo chytře

Teplo chytře

Ekonomické stavby jako první z velkých stavitelů zavedly masivní podporu vytápění pomocí tepelných čerpadel. Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali generálního ředitele společnosti pana Davida Mencla a manažera projektu pana Martina Protivy.

 

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Ohniště je oblíbenou součástí venkovního sezení. Kdo negriluje nebo alespoň neopéká párky, jako kdyby vůbec nebyl. Mít zahradu bez ohniště je obrovská škoda, zejména pro domácí kutily, kteří si jej hravě sestaví i sami. A ti méně zruční si můžou vybrat z široké nabídky ohnišť v obchodech.

 

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Podlahové vytápění řadíme jednoznačně ke komfortním typům vytápění bytů a domů. Má mnohé výhody, mezi nimiž je i úspora energií, a to je v dnešní době prioritní. Z hlediska rozložení otopných těles v místnostech a rozložení teploty vzduchu v interiéru má právě podlahové topení nejlepší možnosti. Podlahové vytápění řadíme mezi velkoplošné sálavé typy vytápění.

 

Jak vybrat vhodný ventilátor do parného léta?

Jak vybrat vhodný ventilátor do parného léta?

V parných letních dnech hledáme jakýkoliv způsob, jak se alespoň na chvíli zchladit. V posledních letech se dostávají zpět na výsluní ventilátory, které toho však kromě pouhého vytváření příjemného vánku zvládají mnohem více. Dokážou ionizovat vzduch, vytvořit dojem přírodního větru nebo myslet na to, abychom během spánku neprochladli.

 

Malá domácí větrná elektrárna

Malá domácí větrná elektrárna

O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví (ale už mnohem méně se v tomto směru dělá). Mají mnoho zarytých příznivců i neméně zarytých odpůrců. Totéž se týká i větrných elektráren. My se teď však nebudeme zabývat velkými větrnými elektrárnami, ale pouze těmi malými pro domácí použití.

 

Další z této rubriky

Komínové systémy EKO od společnosti EKO KOMÍNY s.r.o.

Komínové systémy EKO od společnosti EKO KOMÍNY s.r.o.

Komínové systémy EKO jsou již řadu let stálicí na trhu s moderními komínovými systémy. Nabízí široký rozsah systémů od klasického třísložkového komína EKO UNIVERSAL s keramickým komínovým průduchem, komínové systémy z ušlechtilých ocelí, až po komínové systémy s komínovými průduchy tvořenými speciálním plastovým potrubím PPh.

 

Nová řada tepelných čerpadel země / voda STIEBEL ELTRON

Nová řada tepelných čerpadel země / voda STIEBEL ELTRON

Nové tepelné čerpadlo konstrukční řady WPF 5-16 E/cool STIEBEL ELTRON přesvědčí vysokým stupněm integrace. Kromě agregátu tepelného čerpadla a bezpečnostních prvků je v přístroji vestavěna expanzní nádrž primárního a sekundárního okruhu, energeticky úsporné oběhové čerpadlo primárního a sekundárního okruhu, pružné tlakové připojovací hadice, měřič tepla a elektroměr.

 

POROTHERM Si nabízí cestu k úsporám nákladů na vytápění

POROTHERM Si nabízí cestu k úsporám nákladů na vytápění

Letos nám ceny energií opět otevřou peněženky o trochu více. Tomu odpovídá i zvyšující se zájem o tuto problematiku zejména při navrhování rodinného domu.

 

Změna dodavatele energií

Změna dodavatele energií

V dnešní době již nemusíme za dodávky energií platit nehorázné částky. Máme totiž možnost si svobodně vybrat, jaká společnost nám bude elektřinu a plyn dodávat. Tím můžeme ušetřit i tisíce korun ročně, aniž bychom se museli ve spotřebě omezovat. Kdo nabízí nejvýhodnější ceny energií? To zjistíme jednoduše porovnáním cen na online kalkulačce.

 

Stabilizátory idú po Beskydech

Stabilizátory idú po Beskydech

Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide – jsou slova písně, která nás napadnou, pokud se pořádně podíváme na komíny ve většině měst a obcí Beskyd, této magické oblasti naší republiky. Stabilizátory komínového tahu, resp. rychlosti větru, které vidíme, se po pětiletém působení firmy S.T.O., s. r. o. z Ostravy staly velmi častým doplňkem na komínech rodinných domů, ale i úřadů, škol a ostatních budov.

 

Fotovoltaická elektrárna pro každého

Fotovoltaická elektrárna pro každého

O tom jak si sami postavit fotovoltaickou elektrárnu na šikmé či rovné střeše jsme už tady psali. Je však nutno ještě objasnit spoustu mýtů, které solární elektrárny v současnosti obcházejí, čtěte dále a uvidíte, že mít svou vlastní elektrárnu na střeše rodinného domku není žádný problém.

 

Nemáte komín, ale přáli byste si zatopit v kamnech?

Nemáte komín, ale přáli byste si zatopit v kamnech?

Zatímco výstavba 90. let byla charakterizována bezmeznou důvěrou v levné energie, která často vyústila ve stavbu domů bez komínů, mnohdy závislých na elektrickém vytápění, přelom nového tisíciletí by se dal nazvat návratem do éry krbů a kamen. Jste-li i vy majiteli domů bez komínu a zatoužili jste po teple živého ohně sálajícího z krbu, přinášíme právě pro vás tip na rychlé řešení.

 

Může energeticky aktivní dům splácet hypotéku?

Může energeticky aktivní dům splácet hypotéku?

Energeticky aktivní dům umí vyrábět více energie, než ji sám na svůj provoz spotřebuje. Zásadní rozdíl proti pasivnímu nebo nulovému domu dělá zisk energie. Ten je vyšší, než dům potřebuje k vytápění. V praxi to znamená, že výrobu elektřiny zajišťují fotovoltaické články a ohřev teplé vody obstarají solární články.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

Turecko-Dovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom