Reklama

Vše o vytápění 3. – Sálavé infrapanely

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

17.10.2013

Vytápění domácností pomocí infrapanelů dnes není ještě příliš rozšířené, přitom právě topné panely přináší nejlevnější způsob, jak vytápět domy, byty či kanceláře pomocí elektrické energie. Infrapanely jsou díky technologii sálavého vytápění schopny předat teplo okolní stavební konstrukci a hloubkově ji prohřát. Je tak zajištěna dokonalá tepelná pohoda interiéru.

Infrapanely jsou poměrně novým a moderním způsobem vytápění, proto jsou pro mnoho lidí ještě velkou neznámou. Infrapanely však mají mnoho výhod, díky kterým by stálo za to pouvažovat nad jejich koupí.

Snadné pořízení i instalace infrapanelů

První výhodou je fakt, že přechod na vytápění pomocí topných panelů není nijak složitý a to hned z několika důvodů. Pořízení infrapanelů nezruinuje vaši peněženku. Nízké pořizovací náklady však nejsou tím jediným, proč jsou topné panely stále oblíbenější. Neméně potěší také jejich snadná instalace, kterou zvládnete svépomocí. Abyste si mohli topné panely doma nainstalovat, nepotřebujete provádět žádné velké stavební zásahy, náklady na instalaci topných panelů jsou tak nulové. Stačí je zapojit do zásuvky, což zvládne i naprostý laik. Místnost je pak do 20 minut příjemně vytopená. Pro instalaci na zeď či strop lze využít montážní sadu, která bývá součástí balení. Pokud s infrapanely počítáme již při projektování domu, instalaci přímo na zeď či strop zajistí elektrikář a žádné kabely ani zásuvky nebudou vidět. Pro laika bude na zdi jen obraz, tabule či zrcadlo.


Dekorace a topení v jednom, to jsou infrapanely. Foto: Wellina

Tepelná pohoda

Infrapanely přinesou do vaší domácnosti pohodlí, komfort a zajistíte si jimi spolehlivé topení. Tepla, které topné panely vytváří, si budete užívat nejen Vy, ale i několik dalších generací. A to vše bez nutnosti dalších investic. Infrapanely dokážou nahřát stěny na teplotu okolo 20 stupňů Celsia. Docílí tak rovnoměrného rozložení tepla v místnostech a tedy i lepšího tepelného hospodaření. Teplo se nešíří pouze směrem ke stropu, ale vytváří efekt tzv. teplé podlahy, díky čemuž si budete připadat, jako byste měli doma instalováno podlahové vytápění. Pomocí infrapanelů je tak možné uspořit až 40% nákladů na vytápění v porovnání s konvenčním vytápěním. Nedochází totiž ke zbytečnému přetápění. Jejich instalace je velmi vhodná také pro nezateplené objekty, jimž zajišťují rovněž nejnižší možné provozní náklady.

Bezpečné a zdravé vytápění

Vytápění pomocí infratopení má blahodárný vliv na zdraví člověka. Vzhledem k tomu, že u nich nedochází k žádné cirkulaci vzduchu a tedy ani k víření prachu, jsou infrapanely vhodné i do místností, které obývají alergici. Jelikož panely trvale vysoušejí zdivo, je tak zabráněno také vzniku plísní. Panely jsou navíc naprosto bezpečné, jsou vybaveny kontrolními čidly, které je chrání před přehřátím a poškozením. Přestože se nahřívají na vysokou teplotu, jsou díky speciálnímu povrchu i při těchto teplotách bezpečné na dotyk. Topné panely mají navíc také mnohem nižší ekologickou zátěž, čímž přispívají k ochraně životního prostředí. Infrapanely jsou celkově označovány za jeden z nejzdravějších způsobů vytápění.

Jak infrapanely fungují?

Infrapanely fungují na principu sálavého vytápění, kterému se říká rovněž infračervené vytápění. U konvekčního vytápění je ohříván vzduch, který následně teplo předává do předmětů. U sálavého vytápění je tomu však naopak. Topné panely se jednoduše zahřejí elektrickou energií na dostatečně vysokou teplotu, která se pohybuje okolo 100 stupňů Celsia. Infrapanely poté ze sebe vydávají infračervené paprsky, kterými se ohřívají okolní předměty v místnosti (stěny, podlaha, nábytek). V těchto předmětech teplo z 85% zůstává a pouhých 15% se odrazí do prostoru. Teplota okolních předmětů je tak mnohem vyšší, než teplota vzduchu. Tím dochází k akumulaci tepla a úspoře provozních nákladů. Primárně totiž neohřívají vzduch, ale předměty v místnosti.


Infrapanely můžou mít také podobu sloupu, který lze libovolně přemísťovat v prostoru. Foto: Redwell

Kam se umisťují?

Infrapanely je ideální instalovat proti masivním zdem s nejvyšší akumulací tepla. Jejich místěním proti vzdálenější stěně je dosaženo primárního ohřátí větší plochy místnosti a tím dojde k vyšší účinnosti vytápění. Infrapanely se nedoporučuje instalovat naproti oknům ani do jejich blízkosti, protože by infračervené paprsky procházely skrze okno ven a tím by sálavé teplo unikalo místo toho, aby bylo kumulováno ve zdi. Tepelné panely proto instalujte doprostřed stěny do výšky obrazu, aby tepelné sálání směřovalo co nejvíce do prostoru a nahřálo všechny pevné předměty v místnosti. Možné je take umístění infrapanelu je strop. Výhodou je, že právě stropy jsou ve většině případů prázdné a bílé infrapanely na nich esteticky ani dispozičně nijak nepřekážejí. Infrapanel instalovaný na stropě navíc přímo vytápí podlahu, která tak bude jako první příjemně vyhřátá.

Funkční i líbivé

Infrapanely jsou v současnosti vyráběny z mnoha materiálů, liší se provedením a například typem rámu - ten může být dřevěný, hliníkový, skleněný či lakovaný. Pěkně vypadají například panely tvořené kombinací skla a eloxovaného hliníku. Infrapanely mají kvalitní křemičitý topný povrch z hrubšího materiálu, luxusnější jsou pak skleněné infrapanely bez rámů, jejichž čelní stěna je tvořena speciálním bezpečnostním kaleným sklem. Vybírat tak můžete podle možností vaší peněženky.


Topný infrapanel jako tabule. Foto: Wellina

Velkým hitem poslední doby se však stávají také infrapanely s obrazovým motivem, kterým se jednoduše říká “topné obrazy”. Jsou vytvářeny pomocí nejmodernějších technologií a spojuje se v nich jak funkčnost, tak i estetika. Od klasických infrapanelů se liší tím, že jejich povrch není bílý, ale tvořený malbou (firmy mají své vlastní vzorníky, z nichž je možné si vybírat), případně námětem, který si zákazník sám dodá. Může jít o jakýkoliv obrázek či fotografii. Na infrapanely se aplikují foto fólie, které se dají jednoduše zase odstranit a vyměnit, pokud by se daný motiv okoukal. Výhodou topných obrazů je to, že si každý může vytvořit takový topný panel, který bude designově ladit s jeho interiérem. Zajímavé jsou rovněž infrapanely ve formě zrcadla, které se odlišují tím, že jejich povrchem je zrcadlo. Hodí se zejména do koupelen, ale jistě je využijete i jinde.

- jpa -

Článek byl zobrazen 15793 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

infrapanely

H.Troppová | 14.01.2019 12:23:51

Dotaz: Chtěla bych přitápět místnost pomocí infrapanelu. Je vhodné umístit panel na šikmý podhled? Děkuji za odpověď

Odpovědět

 

Dotaz

Stoklasa | 10.05.2017 08:47:44

Jak velký panel byc asi potřeboval do dřevěné zahradní chatky,zateplené 10cm vaty o rozměru 4,5 × 4 x2

Odpovědět

 

Topeni

Zdeněk | 08.03.2016 06:36:11

Dobry den , Začátkem zimy jsem si nechal nainstalovat infra panely od firny do stareho domu. 1.V koupelne mam na obkladech stále srazenou vodu a na WC taky. Na obvodových zdech ,zed je z trupli 70 cm nebo zdivo 45cm . Co stím.
2. Moje představa byla ze když si sednu na prkenko WC bude ohrate a ne studene. 3. Mame plovoucku, dlazbu v kuchini před panelem dlažba je studena( panel na stene 800W) a mel jsem predstavu ze to ohreje tu dlazbu. 4.Tam kde mame skrine se me dela vlhko a plisen, i za valendou v děčkem pokoji. Je to jen na obvodových zdech rodineho domu která není zateplen. Dekuji Vam za informace

K topeni: me to moc natchlo u jednoho kamaráda, který to mel doma mel teplou podlahu jako kyz by mel podlahovku a me je zima od nohou.

Odpovědět

 

Re: Topeni

| 26.01.2017 18:48:50

Do starého domu počítejte o 1,5 až 2násobek vatáže více,než vám napočítají od firmy.Počítají tak,aby jim kalkulace vyšla co nejméně a zákazník potom trpí.

Odpovědět

 

Re: Topeni

| 26.01.2017 19:00:47

Platí zásada na 1Kubík Nový dům:koupelna a WC 60watů,pokoje 50watů,chodby a předsíně 40 Watů

Starý dům – minimálně násobek 1,5,jak na nový. Je to na pořízení dražší,ale super na teplotní pohodu.

Odpovědět

 

Kontextová reklama

 • Jak snížit platby za energie? Izolovat střechu!

  Jedním z největších zdrojů úniků tepla v objektech je střecha. Ztráty tvoří až 30%. Sofistikované řešení s více jak 30-ti letou zkušeností nabízejí systémy PUR IZOLACE®. V případě plochých střech je to navíc absolutní hydroizolace. Česká firma, české materiály.
 • Kupte nová okna, dveře a HS portály online

  Na internetu koupíte už i nová okna a dveře za skvělé ceny. Vyrábíme veškeré typické i atypické rozměry. Okna si pak namontujete sami, nebo využijte naší odborné montáže. Ušetřit můžete také čas tím, že si okna a dveře vyberete a objednáte on-line. Zboží zašleme po celé ČR.
 • CZECH PAN zal. 1998, vyrobeno více jak 2500 dřevostaveb od Pobaltí přes Benelux po Antarktidu

  Nabízíme tři stavební systémy: K-KONTROL®, I-OSB™ / T-OSB™ a celoplošné panely, vše plně certifikováno předpisy ETA/CE jako důkazu kvality pro výstavbu energetický účinných konstrukcí pro dnešek a budoucnost. Naše suchá výstavba pro novostavby a rekonstrukce šetří vaše investice!
 • Regálové systémy na vína MIKA CZ

  Vybavujete vinný sklep? Pak potřebujete regálový systém na uskladnění vína. MIKA CZ je dovozcem prvotřídních regálových systémů na víno z různých materiálů značek EUROCAVE, CAVO A HYDROTON.
 • Nábytek ENO - nábytek, postele a sedací soupravy on-line

  Internetový obchod nabytek-eno.cz vám nabízí širokou nabídku nábytku sedacího, nábytku do obývacího pokoje, dětského nábytku, ložnicového nábytku, nábytku do kuchyně a jídelny, rustikálního nábytku, kancelářského nábytku a zahradního nábytku. 1200 m2 výstavní a prodejní plochy, vlastní doprava.

Další články na téma Alternativní a ekologické tepelné zdroje

Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!

Vhodné vytápění novostaveb? Můžete ušetřit desetitisíce!

Hledáte vytápění nejvýhodnější z hlediska provozních a pořizovacích nákladů, které splní vaše náročné požadavky na snadnou a přesnou regulaci, bezhlučný a bezporuchový provoz s nulovými náklady na revize, opravy a údržbu a které bude navíc příjemně hřát a dokonale splyne s interiérem? Ideálním řešením jsou infrapanely Wellina.

 
Když potřebujete řešení levného tepla či chladu, přichází na řadu GT-ENERGY

Když potřebujete řešení levného tepla či chladu, přichází na řadu GT-ENERGY

Společnost GT-ENERGY vybírá pro své klienty už více než 20 let nejlepší dostupná tepelná čerpadla. S více než 15 000 instalovanými tepelnými čerpadly, patří mezi nejvýznamnější firmy působící v oblasti dodávek zdrojů tepla a chladu. Mezi referenční projekty patří např. ZOO v Ústí nad Labem, AZ TOWER Brno, OC Chodov, nebo BOSCH.

 
Výhody a nevýhody vytápění plynovými topidly

Výhody a nevýhody vytápění plynovými topidly

Teplo domova - ne nadarmo se toto slovní spojení ujalo v českých domácnostech jako základ rodinného bydlení. Jestliže renovujete nebo vybíráte zcela nový systém vytápění do své domácnosti, měli byste pečlivě zvážit všechny dostupné varianty, neboť každý z vytápěcích systémů má svá pro i proti. V následujícím článku se blíže podíváme na plynová topidla.

 
Tepelné čerpadlo a jeho správné umístění v domě

Tepelné čerpadlo a jeho správné umístění v domě

Tepelné čerpadlo je jedno z nejekologičtějších a nejúspornějších způsobů vytápění našich domů, ale i ono se přizpůsobuje novým trendům v bydlení. Postupem času a snahou o maximální využití plochy se domy vyvíjejí tak, že se už nepočítá s dostatečně velkou technickou místností v domě. Tyto, dnes tak už malé technické místnosti, majitelky domu obsadí např. mrazákem, automatickou pračkou, regály na různé věci pro údržbu domu a podobně. Nezbývá tedy nic jiného, než začít hledat jiné vhodné místo pro umístění tepelného čerpadla.

 
Novinka ve světě tepelných čerpadel... aneb s Chameleonem až k energetické svobodě

Novinka ve světě tepelných čerpadel... aneb s Chameleonem až k energetické svobodě

Hodně majitelů rodinných domů touží po co možná největší nezávislosti na energetických gigantech a na energiích vůbec. Proto si dům zateplují, instalují úsporné topení (třeba tepelné čerpadlo s podlahovým topením) a své střechy pokrývají solárními panely s velkou kapacitou baterií. Chtěli byste také takový rodinný dům?

 
Tepelné čerpadlo: Proč se vyplatí a jak získat dotace?

Tepelné čerpadlo: Proč se vyplatí a jak získat dotace?

Bez vytápění se v našich klimatických podmínkách neobejde žádná domácnost. Klasické kotle na tuhá paliva postupně nahrazují moderní zdroje, které zajišťují levné teplo i nenáročnou obsluhu. Patří mezi ně i tepelná čerpadla, na která je možné nyní získat dotace. Proč se doma vyplatí vytápět tepelným čerpadlem? Jak ho vybrat? Kolik a kde můžete na tepelné čerpadlo dostat?

 
Jak na teplou vodu - zvolit průtokový nebo zásobníkový ohřívač?

Jak na teplou vodu - zvolit průtokový nebo zásobníkový ohřívač?

Přípravu teplé vody můžete řešit různými způsoby. Nejjednodušeji použitím lokálního ohřívače, umístěného u každého odběrného místa, nebo použijete skupinový (tlakový) ohřívač vody sloužící pro více odběrných míst, což však zpravidla vyžaduje instalaci krátkého potrubí. Jinou, komplexní, variantou je použití výměníku napájeného připravenou teplou topnou vodou z kotle na tuhá paliva nebo ze systému se solárními kolektory eventuálně tepelným čerpadlem.

 
POROTHERM Si nabízí cestu k úsporám nákladů na vytápění

POROTHERM Si nabízí cestu k úsporám nákladů na vytápění

Letos nám ceny energií opět otevřou peněženky o trochu více. Tomu odpovídá i zvyšující se zájem o tuto problematiku zejména při navrhování rodinného domu.

 

Zpět na předchozí stránku

Reklama

Náš tip

Výroba parních sprchových saun

Koupelnové zařízení s vlastnostmi sauny připravené doma kdykoliv k použití? Žádný problém! Jednoduchá instalace, snadná údržba. Kvalitní zpracování, prodloužená záruka.

 

Ramada zahradní set 1+6 se slunečníkem

Hledáte vysoce komfortní a kvalitní set pro svoji zahradu či terasu? Kovový set RAMADA jednoznačně splní všechny Vaše nároky. Nyní navíc včetně slunečníku za EXTRA cenu!

 

Matrace Store – vše pro zdravé spaní

Specializovaný eshop na matrace, rošty do postele, chrániče, anatomické polštáře a postele. Odborně poradíme při výběru správné matrace pro Vás. Nyní akce „matrace doprava zdarma“!

 

Stolní terracota gril Jata

Využijte grilovací sezónu naplno se stolním terracotovým grilem Jata GR 559 vyrobeným ve Španělsku. Gril disponuje ručně vyráběnou 15 mm keramickou deskou s nepřilnavým povrchem odolným proti poškrábání.

 

Jak neplatit za energie?

Nejlevnější energie je ta nespotřebovaná. Můžete „netopit, nechladit“ nebo izolovat. Velké ztráty jsou střechou. PUR IZOLACE ® nabídnou tepelnou a vodotěsnou izolaci.

 

SEDACÍ VAK POLŠTÁŘ XXXL PLUS

Lehací a sedací polštář plní řadu funkcí ve Vašem obydlí, může ležet na zemi a plnit funkci matrace, nebo ho můžete postavit na výšku a vytvořit si pohodlné sezení, tím bude plnit funkci křesla. Originální sedací vaky pro děti i dospělé nakupujte přímo u českého výrobce Relax-vaky.cz.

 

Reklama

Firmy z oboru

ROMOTOP - výrobce krbových kamen

Proč ROMOTOP? Firma patří mezi evropské lídry výrobců krbových kamen, krbů a krbových vložek. Připojte se do naší velké rodiny, která čítá téměř milion spokojených zákazníků po celém světě.

KORADO - český výrobce radiátorů

Otopná tělesa pro vás vyrábíme už více než 50 let. V našem portfoliu najdete nejen radiátory RADIK ale i koupelnové žebříky, designová tělesa, konvektory a rekuperace.

Topné folie MAXECO 3. generace

Topný systém MAXECO - moderní, zdravý a úsporný zdroj tepla. Má široké využití pro rodinné domy, průmyslové a hospodářské stavby, nevyjímaje terária, voliéry.

Nejčtenější z této rubriky

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Vaše nápady: Stavba zahradního krbu I.

Posezení u zahradního krbu je aktuální již v tomto období. My vám přinášíme podrobný návod na jeho stavbu na základě zkušenosti našeho čtenáře.

 

Teplo chytře

Teplo chytře

Ekonomické stavby jako první z velkých stavitelů zavedly masivní podporu vytápění pomocí tepelných čerpadel. Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali generálního ředitele společnosti pana Davida Mencla a manažera projektu pana Martina Protivy.

 

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Venkovní ohniště - koupit hotové nebo vyrobit svépomoci?

Ohniště je oblíbenou součástí venkovního sezení. Kdo negriluje nebo alespoň neopéká párky, jako kdyby vůbec nebyl. Mít zahradu bez ohniště je obrovská škoda, zejména pro domácí kutily, kteří si jej hravě sestaví i sami. A ti méně zruční si můžou vybrat z široké nabídky ohnišť v obchodech.

 

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Vše o vytápění 7. – výběr radiátoru

Při výběru nového radiátoru do domu či bytu se mnoho lidí zaměřuje především na design, protože chtějí, aby vkusně doplňoval interiér. Primární funkcí tohoto topného tělesa je však produkce tepla. Dnes naštěstí již existují takové radiátory, v nichž se spojuje obojí. Stačí si jen vybrat správný materiál, tvar a velikost radiátoru.

 

Je libo klobásky z domácí udírny?

Je libo klobásky z domácí udírny?

Máte rádi domácí klobásky? A co třeba uzený sýr? Že ano? Pak by možná nebylo od věci popřemýšlet nad domácí udírnou. Stačí k tomu poměrně nevelká zahrádka, nějaký ten materiál a trocha zručnosti.

 

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Teplovodní vs. elektrické podlahové vytápění – výhody a nevýhody jednotlivých typů

Podlahové vytápění řadíme jednoznačně ke komfortním typům vytápění bytů a domů. Má mnohé výhody, mezi nimiž je i úspora energií, a to je v dnešní době prioritní. Z hlediska rozložení otopných těles v místnostech a rozložení teploty vzduchu v interiéru má právě podlahové topení nejlepší možnosti. Podlahové vytápění řadíme mezi velkoplošné sálavé typy vytápění.

 

Malá domácí větrná elektrárna

Malá domácí větrná elektrárna

O tzv. alternativních zdrojích elektrické energie se stále více mluví (ale už mnohem méně se v tomto směru dělá). Mají mnoho zarytých příznivců i neméně zarytých odpůrců. Totéž se týká i větrných elektráren. My se teď však nebudeme zabývat velkými větrnými elektrárnami, ale pouze těmi malými pro domácí použití.

 

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Vybíráme elektrický bojler – inteligentní bojler ví, kdy se chodíme koupat

Chceme-li mít teplou vodu k dispozici okamžitě a v dostatečném množství, musíme si správně vybrat způsob, kterým ji budeme ohřívat. Efektivní a bezproblémový ohřev vody zajistí elektrické bojlery, které v současnosti patří mezi vůbec nejžádanější metody ohřevu vody. Dnes již existují i inteligentní bojlery, které si vaši spotřebu vody pamatují a šetří vám peníze.

 

Další z této rubriky

Systémové komíny EKO

Systémové komíny EKO

Systémové komíny EKO vyrábí a distribuuje společnost EKO KOMÍNY, s.r.o.. Celkovou koncepcí společnosti je nabízet produkty a služby v oboru odvodu spalin a komínové techniky. Ucelenost nabízených a poskytovaných služeb začíná v projekční přípravě jednotlivých produktů, nebo zakázek, kde jsou zpracovávány nejnovější poznatky z daného oboru, které jsou dále aplikovány do praxe.

 

Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení

Infrapanely Wellina - moderní řešení vašeho topení

Infratopení Wellina představuje úsporné a zdravé vytápění, které nezabírá místo pod okny, ale působí jako dekorace. Výhodou je princip sálání, který je obdobný jako vytápění kachlovými kamny, kdy se primárně ohřívají stěny a od nich teprve vzduch. Výsledkem je rovnoměrné prohřátí celého prostoru, minimální vířivost prachu a zejména u starších staveb dochází k vysoušení zdiva a odstraňování plísní.

 

Aktivní a energeticky soběstačné domy jsou zcela nezávislé na okolí

Aktivní a energeticky soběstačné domy jsou zcela nezávislé na okolí

Nároky člověka na bydlení jsou rok od roku vyšší. Nejenže chceme bydlet kvalitně, pohodlně a ve zdravém prostředí, chceme také, aby to bylo co nejlevnější. Řešením jsou aktivní a energeticky soběstačné domy, které na svůj provoz nepotřebují odebírat žádnou energii – jednoduše si ji vyrábějí samy.

 

Světová premiéra v otopných tělesech LICON

Světová premiéra v otopných tělesech LICON

Český výrobce otopných těles, společnost LICON má připravenou světovou novinku, která bude poprvé použita právě v podlahových konvektorech s ventilátorem LICON. O co se jedná?

 

Stabilizátory nad Ostravou

Stabilizátory nad Ostravou

Když se v osmdesátých letech minulého století objevily na komínech ve Velké Británii charakteristické prstence s vloženým čočkovým profilem, měla veřejnost za to, že se jedná o dekorativní stříšku proti dešti a sněhu. Avšak aerodynamika a termodynamika tohoto patentu působila na odchod spalin v souvislosti s atmosférickými podmínkami tak pozitivně, že se úspora u topení ustálila bez ohledu na různé rekordní údaje na přibližně 35% u topení s pevnými palivy a na 15% při topení zemním plynem. A tak je tomu dodnes.

 

Nové technologie odečtu spotřeby energií výrazně šetří náklady

Nové technologie odečtu spotřeby energií výrazně šetří náklady

V prosinci vešla v platnost nová směrnice EU řešící problematiku dálkového měření spotřeby vody a energií. Takzvaný Smart Metering pomůže nejen domácnostem, ale i firmám ušetřit náklady vynaložené na energie v řádu 20% ročně. Jde o ucelený systém dálkového sběru dat z měřičů elektřiny, plynu, studené i teplé vody.

 

Kvalitní norská krbová kamna Nordpeis

Kvalitní norská krbová kamna Nordpeis

Výroba krbových kamen a krbových vložek v Norsku je velmi dlouhá a sahá do historie mnoha staletí. Na tuto tradici navazuje i společnost Nordpeis, která si od svého vzniku v roce 1984 vybudovala nezaměnitelnou image a tak lze právem tvrdit, že výrobky Nordpeis jsou významnými tvůrci kultury topení dřevem v krbových kamnech.

 

Vše o vytápění 2. - Krbová kamna na pelety

Vše o vytápění 2. - Krbová kamna na pelety

Kdo zvažuje, jak co nejefektivněji, úsporně a téměř bez práce vytápět domácnost, měl by se rozhodnout pro krbová kamna na pelety. Nabízí inteligentní řešení vytápění – díky časovému spínači je možné je zapálit i na dálku. Hodí se do rodinných domů, do bytů, na chaty i chalupy. Jde o skvělou alternativu krbu či krbových kamen, bez prašnosti a kouře.

 

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

Mapa webu | nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom